Ponovo odloženo rušenje preduzeća na Koridoru 10 kod Grdelice
Leskovac 14.07.2015. M.I.,Blic, Južna Srbija Info
Drugi put za mesec dana juče je odloženo je rušenje dela objekta preduzeća „Granit mermer“, poslednje prepreke na autoputu u izgradnji na Koridoru 10 kod Grdelice.

U „Putevima Srbije“ i lokalnoj samoupravi nismo mogli da dođemo do sagovornika, ali vlasnik preduzeća Zoran Nikolić kaže da je u međuvremenu kontaktirao nadležne iz Svetske banke, čiji se kredit koristi za gradnju autoputa, kao i ambasade Nemačke i Amerike.
„Ljudi iz Svetske banke su dva puta dolazili u preduzeće i bili su začuđeni kako je moguće rušiti pola objekta. Zanimala ih je i situacija oko demontiranja skupih i osetljivih mašina. Pismo kojim objašnjavam situaciju sada kruži Svetskom bankom“, rekao je danas Nikolić na improvizovanoj konferenciji za novinare.
Spor između „Puteva Srbije“ i „Granit mermera“, nastao je zbog procene vrednosti kapitala, budući da su veštaci „Puteva“ procenili da objekti od 410 kvadrata, mašine i plac od 16 ari vrede 26 miliona dinara, a Nikolićevi veštaci su procenili da sve to košta 96 miliona dinara.
O vrednosti te imovine vodi se sudski spor u Leskovcu, a Nikolić kao argument da je pravda na njegovj strani navodi i spor i nelogičnosti oko procenjene vrednosti demontaže skupih sifisticiranih mašina za obradu i sečenje granita.
„Nemački proizvođač mašina tražio je 60.000 evra za demontažu i novu montažu svih mašina, a Putevi Srbije su prvobitno odobrile svega 13.933 evra. Posle prvog neuspelog rušenja objekta, srpska državna firma raspisala je tender za demontiranje samo jedne mašine i ponudila iznos od 18.330 evra, da bi ista firma u upravnom postupku za isti postupak meni ponudila svega 2.811 evra. To znači da se oni igraju sa mnom“, ogorčen je vlasnik „Granit mermera“.
Rušenje samo jednog objekta predstavlja prvu, urgentnu fazu, a u drugoj je predviđeno rušenje svih objekata. „Od mene se, zapravo, traži da uzmem onoliko koliko mi nude i da kasnije godinama tražim pravdu na sudu“, smatra Nikolić.
#
Leskovac
Putevi Srbije
Grdelica
koridor 10
Zoran Nikolić
rušenje
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Hapšenje na auto-putu kod Niša
- Trobojke ispred svih škola
- Najuspešniji na Tehničkom prvenstvu Srbije
- Radovi na mreži širom Niša i okoline
- Vremenska prognoza
- Davidov san nema cenu – pošaljimo ga u Brajton!
- Sveti Vasilije Ostroški
- Radovi na mreži i prekidi u vodosnabdevanju
- Festival starih zanata oživeo duh tradicije
- Kvarovi na vodovodnoj mreži i prekidi
- TESLA, Srbin sam
- Dan pobede nad fašizmom
- Radovi na vodovodnoj mreži tokom vikenda
- Predstavljanje Aristotelove „Poetike”
- Osniva se Univerzitet „Sveti Sava”
Najnoviji oglasi
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Drugi festival uličnih svirača Zvuci niške kaldrme: Otvoren poziv za umetnike i nagrade za najbolje
- U Aleksincu otvorene prostorije Pokreta za narod i državu: Čovek u centru politike, sloga ispred podela
- Nišlije ukrale „folksvagen“ pa krenule na put: Uhapšeni u Velikom Gradištu nakon filmske potere
- Novo lice gradskog stadiona: Kuršumlija uređuje sportski objekat i gradi „Muzej fudbalske slave“
- Niš kreće u rešavanje problema napuštenih pasa oko škola: Hitan nalog Zoohigijeni JKP „Mediana“












