Leskovac: Javna preduzeća ostala bez struje
Leskovac 11.06.2014. Medija centar Leskovac
Tri gradska preduzeća isključena su sa električne mreže zbog neplaćenih računa.
Direkciji za urbanizam i izgradnju struja je isečena u petak, a javnim preduzećima Dom i Komunalac u dane vikenda – javila je TVL.

Kako je potvrđeno u leskovačkoj Elektrodistribuciji, ove nedelje počela je obimna akcija obustave isporuke električne energije dužnicima.
Po izričitom nalogu „EPS snabdevanja“ bez struje je ovih dana ostalo 25 najvećih dužnika u ogranku koji pokriva leskovačka Elektrodistribucija.
Samo od jula prošle godine, zaključno sa majom ove, dug za struju u ovom ogranku iznosi 575 miliona dinara. 340 miliona duguju fizička, a 235 pravna lica. Među njima su i ova tri gradska preduzeća.
„Oni nisu ispoštovali ugovore o reprogramu. Mnogi od njih su plaćali samo stara dugovanja a nisu izmirivali nove račune, tako da je EPS snabdevanje naložio da im se iseče struja. Kako će ta preduzeća to premostiti, zavisi isključino od dogovora između njih sa EPS snabdevanjem. Fizička lica, kojima je isečena stuja, moraće da izmire sva dugovanja u potpunosti“ rekao je za našu televiziju Nebojša Stanković, PR leskovačke Elektrodistribucije.
Grad je u obavezi da plaća račune Direkcije, ali Komunalac i Dom ih izmiruju sami.
Gradonačelnik Leskovca kaže da ne zna kada će ova preduzeća biti ponovo priključena na mrežu i da mu to nije prioritet.
Kako je naglasio, krajnje je vreme da oni počnu da pozitivno da posluju i na taj način sami izmiruju svoje obaveze.
„Mi možemo da pomognemo koliko možemo, ali nemam više nameru da novac građa prosleđujem na neke gubitke i dugovanja zbog nesposobnih rukovodioca“ naglasio je gradonačelnik Goran Cvetanović.
Od svih opština i gradova, a njih je osam, koji su pod ingerencijom leskovačke Elektrodistribucije, najbolje i najredovnije platiše su Surdulica i Bosilegrad.
Tamo u ovom naletu nije isključeno ni jedno javno preduzeće, dok je u Nišu bez struje ostala čak i zgrada lokalne samouprave.
#
Leskovac
Goran Cvetanović
Surdulica
Elektrodistribucija
Direkcija za urbanizam i izgradnju
Komunalac JP
EPS Snabdevanje
bez struje
fizička lica
pravna lica
@CvetanovicG
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- „Prozorište“ od 27. do 29. marta
- Devojka napadnuta od strane čopora pasa
- 113 belih tabli za unapređenje nastave
- Gde na putovanje ove godine
- Vremenska prognoza
- April u znaku drame, muzike i igre
- 33 kilometra nade i solidarnosti
- Niš na mapi velikih energetskih investicija Srbije
- Osumnjičen da prikrio nepravilnosti
- Sećanje koje traje
- Godišnjica NATO agresije:
- Saopštenje Apelacionog suda u Nišu
- Barokno veče u NKC-u
- Ukrao 66 klima sa gradilišta u Nišu
- Audicija za novu pop grupu u DKRC-u
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Oslobođeni nasilnici: Policija ih jurila dva meseca, sud ih pustio
- Vozač kombija uhapšen zbog udesa kod Ostrovice i bekstva sa mesta nesreće
- Svetosavski dom sa svetskim izvođačem Maslejevim parira Parizu – veče klasike i virtuoznosti
- Uhapšena dvojica Nišlija zbog tuče u kafiću u Aleksincu
- Predlog za nove vršioce dužnosti direktora u niškim ustanovama kulture











