Пораз кошаркаша Здравља

Лесковац 08.02.2015.

Кошаркаши Здравља поражени су у утакмици 16. кола Друге лиге Србије у дуелу са Протелером из Зрењанина резултатом 75:98, по четвртинама 10:27, 25:16, 14:30, 26:25.

Утакмица је одиграна у лесковачком Спортском центру Дубочица пре више од 1.000 гледалаца.

Зрењанинци су одлично отворили утакмицу и прву четвртину убедљово решили у своју корист, али су Лесковчани у другом периоду успели да се "врате у меч". На почетку другог полувремена домаћи кошаркаши стижу на корак од преокрета (21. минут 39:43), али од тог тренутка гости преузимају пуну контролу над дешавањима на терену и на крају стижу до обедљиве победе.

После 16. кола Здравље заузима 8. место на табели Друге лиге Србије са 25 освојених бодова и учинком од 9 победа и 7 пораза. У 17. колу Здравље у Новом Саду игра са домаћом екипом Војводине.