Звезда се мучила у Нишу, али убедљиво славила

13.05.2013. Autor: A.Tadić

Црвено-бели кошаркаши су тек у последњој четвртини, пред 4.000 гледалаца у "Чаиру", потврдили улогу апсолутног фаворита и савладали Константин са 83:70.

Кошаркаши Црвене звезде остварили су убедљиву победу у 10. колу Суперлиге против Константина у Нишу - 83:70 (26:14, 12:17, 19:20, 26:19), али нису одушевили.

Пред 4.000 гледалаца, седми тријумфа у шампионату црвено-бели су обезбедили тек у последњој четвртини, иако су после десет минута водили са 12 поена предности. Константину је ово осми пораз.

Растерећени играчи Константина се нису уплашили имена ривала и у 32. минуту су смањили предност Црвене звезде само на 57:55. Ипак, од тог тренутка гости су заиграли много боље и предност је расла из минута у минут.

Ствари је у своје руке преузео Игор Ракочевић, који је са 25 поена (5-3 за три) и 5 асистенција био најбољи актер меча у дворани "Чаир". Нелсон је додао 15, Симоновић 12, а Катић 11 поена.

У домаћој екипи Савић је постигао 13, а Деспотовић и Петровић по 11 поена.

РЕЗУЛТАТ

Константин – Црвена звезда 70:83, Мега Визура – Раднички 87:85, Војводина - Партизан 85:100, Металац - Слобода 89:56.

Табела: Партизан и Мега Визура 8-2, Црвена звезда 7-3, Војводина 6-4, Раднички 5-5, Металац 3-7, Слобода 2-8, Константин 1-9.

У 11. колу 15. маја играју Мега Визура - Металац, Раднички - Црвена звезда, Константин - Војводина и Партизан - Слобода.