Газда Војча: Изгубимо смо ал се не обрукасмо!

Ниш 11.12.2016.

Кад се оваква утакмица заврши, све ми нешто жал. Како бе не могасмо да ги умувамо још један гол и да искубемо бар један бод? Да си имамо бар неку вајду од оволко акање по путишта.

Они нам први гол дадоше мулећарски. Још се нисмо ни угрејали, ни дрешке наместили,  а они већ у 3. минут водили с 1:0. Ал и ми несмо келеши, брзо изједначисмо. Онај наш големи Лала, Павков, изједначи. Додуше и Мрка лепо нађе Цакија, а овај се није много размајувао по игралиште него одма центрирао право до Милана, а овај ем голем, ем високо рипи и толко им беше. Џабе се заглеђуваше једни у други, ми изједначимо. Па нисмо се акали чак у престоницу да ги пустимо да нас тако лако премандају.

Е мало касније, потерао нас неки баксуз. Истерамо лопту од наш гол, она иде на там-на овам и куде баш до њиног да дође? Могла је до неког нашег. Па поведе Звезда. Тако си остаде и до полувреме 2:1 за њи. Ај што остаде тако до полувреме, него тако остаде до крај.

Могли смо ми да ги умувамо још неки гол. Додуше могли си и они нама. Беше тарапана пред наш гол, ал беше и пред њин. Они имаше једно малечко дете побрзо од овија наши из одбрану. Малечак ко шише, а брз ко зајац. Ама ни наши нису ко жељке. Пред крај на утакмицу и њиног, овог што га Гроф викају, уватили кондраци, па само шпарта поред игралиште и поглеђује у судију кад ће свира крај. Толко и беше.

Него ће се повадимо у среду у нашу авлију.

Раднички добио новог газду...

Добро, није газда већ прецедник, ал ми си у Ниш знамо да је то скоро па исто.

У салу за новинари, у нишку халу Чаир, данас се скупили скупштинари од ФК Раднички и изабраше новог председника, Ивицу Тончева. Прво је причао, сад већ бивши председник Радан Илић. Исприча како беше тешко и како не може више. Прича од милиони, како дошли, куде отишли, и како додјосмо до дувар.

Нови прецедник, као и сви пре њега, обећа да ће буде све како треба. Да ће се сви плашу од нас кад долазу у Ниш да играју фудбал, а да ови што оће паре да нам узму малко ће попричекају. Ће се оправимо с паре, ће направимо резултати и ће направимо новог Пиксија, Панту и Рамба.

Беше ту и градоначелник и већник за спорт. “И најдужи пут треба почне с први корак”, рече млади већник и оправи нас како је тај први корак најбољи с Тончева, а градоначелник рече да “није важно у какву је боју мачка, битно је да ваћа мишеви”. Кажу, да тако кажу Кинези, а с Кинези нема з'ебанција. Оно што је главно, и они су за то да Тончев буде председник, а кад је тако....

Дал ће не оправи, ил неће, нови прецедник, ће видимо на тамо.

#   Ниш   Београд   Ивица Тончев   Раднички ФК   Црвена Звезда ФК   Радан Илић   Газда Војча