Uspešna vežba 98. vazduhoplovne brigade i Kliničkog centra Niš
Ministarstvo odbrane, Ministarstvo zdravlja i Direktorat Civilnog Vazduhoplovstva, prošlog petka su uspešno realizovali vežbu traganja i spasavanja "SAREX 39-17" koja je imala za cilj da testira sadejstvo civilnih i vojnih snaga na dežurstvu u misiji reagovanja na udes civilnog vazduhoplova na teritoriji Srbije.

U vežbi su učestvovali Spasilačko koordinacioni centar Direktorata na Aerodromu Nikola Tesla, 98. vazduhoplovna brigada sa svojim helikopterskim jedinicama 714. eskadrilom iz Kraljeva i 119. eskadrilom iz Niša kao i Klinički centar grada Niša.
Prema scenariju vežbe vazduhoplov koji je doživeo udes u reonu Sjenice emitovao je signal za slučaj opasnosti koji je Spasilačko koordinacioni centar Direktorata preneo Operativnom centru RViPVO, po čijem naređenju su aktivirane dežurne snage za traganje i spasavanje RViPVO na aerodromima u Nišu i Kraljevu.

Posada helikoptera Gazela, sa kraljevačkog aerodroma, imala je zadatak da locira predajnik letelice čije je tačne koordinate prenela radio-vezom helikopteru Mi-8 koji je uz pomoć ekipe Kliničkog centra iz Niša locirao i hitno prevezao povređene nazad na aerodrom Niš. Sanitet službe za Urgentnu medicinu je zatim izvršio prihvat povređenih i prevezao ih u Klinički centar čime je vežba zvanično i okončana.
Vežba je u potpunosti uspela, a ostvarena vremena, postupci i praktično izvođenje svih scenarija podrobno će biti analizirani kako iz ugla rukovodioca vežbe tako i učesnika.
Cilj Direktorata Civilnog Vazduhoplovstva je da kroz vežbe kao što je ova proveri ali pre svega edukuje i unapredi sve civilne i vojne deklarisane za traganje i spasavanje u civilnom vazduhoplovstvu radi što efikasnije saradnje i učinka.
#
Klinički centar Niš
aerodrom
Klinički centar
Nikola Tesla
Direktorat civilnog vazduhoplovstva
98. vazduhoplovna brigada
pokazna vežba
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Planirani radovi tokom vikenda
- Vidovdanska akademija u Nišu
- Branki Aranđelović novi mandat odlukom odbornika
- Uhapšen zbog pretnji ženi
- Komemoracija herojima sa Košara
- Usvojen novi prostorni plan grada Niša
- Iznenadni kvar u Belotincu, radovi do 18 časova
- Radovi na mreži do 15 časova
- NOVO SAOPŠTENjE O VODOSNABDEVANjU
- Važno obaveštenje o vodosnabdevanju
- Radovi na vodovodnoj i kanalizacionoj mreži
- 82 medalje na startu Lige Grada Niša u tekvondou
- „Zorba“ u Narodnom pozorištu Niš
- Sednica Odbora za imenovanje
Najnoviji oglasi
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Saborni hram u Nišu danas obeležava krsnu slavu Svetu Trojicu - Duhove - Pedesetnicu
- Uz blagoslov i pesmu – hor „Branko” na Svetotrojičnim svečanostima u Kragujevcu
- Crkveno-igrački ansambl NCPD „Branko“ obeležio FolkFest u Nišu svojim nastupom
- Vozio u kontra smeru na auto-putu kod Aleksinca dobio 15 kaznenih poena i devet meseci zabrane vožnje
- Program obeležavanja gradske slave Niša












