Jonić: Zahtevi radnika moraju biti realniji
Ni trećeg dana od početka zvaničnog protesta predstavnika sindikata „Nezavisnost“ u Predškolskoj ustanovi „Pčelica“, dogovor nije postignut.

Nakon sastanka sa upravom ove ustanove za decu, sindikalci su se u petak i subotu okupljali pred Gradskom kućom, ali do susreta sa lokalnim čelnicima nije došlo. Direktor Pčelice Zoran Jonić kaže da je uprava spremna da sarađuje, ali i da zahtevi radnika moraju da budu realniji.
Prvi zahtev nezadovoljnih radnika „Pčelice“ jeste isplata jedne i po zarade. Direktor Zoran Jonić je, kao što je Niška televizija već izveštavala, rekao da je u planu da Pčelica i Grad upute zvaničan zahtev Ministarstvu finansija za transfer dodatnih sredstava ne bi li se rešio problem zaostalih zarada. Od sindikalaca iz „Nezavisnosti“, međutim, očekuje da realnije sagledaju situaciju.
Drugi zahtev sindikalaca jeste smanjenje broja dece u grupama u vrtićima što bi, tvrde oni, doprinelo kvalitetnijem radu vaspitača. Jonić napominje da postoji višak od 500 dece što za 23 vrtića nije veliki broj. On podseća i na ocenu inspekcije da je dolaznost tek nešto veća od 60%, pa bi manje grupe dovele u pitanje broj zaposlenih u ovoj predškolskoj ustanovi.
Hoće li ova obrazloženja prvog čoveka „Pčelice“ zadovoljiti zahteve sindikalaca ili će se zastave „Nezavisnosti“ i dalje vijoriti pred Gradskom kućom videćemo narednih dana.
#
NTV
Pčelica PU
Zoran Jonić
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Časne verige
- Vremenska prognoza
- Uz himnu i zastavu – lekcija za budućnost
- Svetosavski uzori sa juga Srbije
- Novi radovi i planovi za školu u Brzom Brodu
- Zlatni „Šumatovac“ u Ćupriji
- Drama kod kladionice - pretučen muškarac
- Od 1. februara „narodni“ hleb 65 dinara
- Pustite decu da budu deca
- Pas ujeo devojčicu kod škole „Ćele-kula“
- Niš čuva Žućkovu levicu!
- Veče duhovnosti i zajedništva
- Savindan
- Hitne mere zbog fasade Gimnazije u Prokuplju
- Svetosavski antikvarijat
Najnoviji oglasi
- Veze,brak,druženje
- Dve ženke francuskog buldoga
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Iznenada preminuo novi komandant niške Žandarmerije
- Svetosavska akademija u Nišu: Veče duhovnosti i zajedništva
- U susret Savindanu: Svetosavska akademija u Nišu
- Uhapšena blagajnica Specijalne bolnice „Gornja Toponica“ zbog pronevere - uzimala novac od penzija pacijenata...
- Tužilaštvo se još ne oglašava, nakon pronevere cigareta od dva miliona evra i hapšenja odbornika iz Niške Banje, zvanog „Baron“
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla
- Diktiraj svoje uslove igre – iskoristi automatski cashout i osiguraj dobitak!











