Most u Donjoj Vrežini samo što se ne sruši
Nišava 15.04.2015. S.L. Južna Srbija Info
Stubovi mosta u Donjoj Vrežini su napukli, deo betonskog nosača je voda odnela, a nanosi stabala zapušili su većinu prolaza ispod mosta – sve su ovo posledice poslednjih padavina i podizanja nivoa Nišave na mostu u Donjoj Vrežini, kod vojnog bazena.
U Vodoprivrednom centru Morava kažu da su izdali nalog za čišćenje nanosa, ali je neophodno da nivo vode padne, kako bi se stekli uslovi za uklanjanje drveća.
Cela debla stabala donela je Nišava do vrežinskog mosta, pa je sada napravljena svojevrsna prirodna brana, što je velika opasnost i za most, i za okolne kuće, jer voda plavi okolno naselje. Stubovi na mostu su napukli, i meštani koji žive u okolini kažu da strepe svakodnevno. Poznati niški muzičar, Neša Saita, čija je kuća prva do mosta, govori o tome kako je ovaj nanos velika opasnost.

- Ovakvih nanosa do sada nije bilo, jer se ranije ovaj potez održavao. Ali, ima tri do četiri godine da uopšte nije čišćeno ništa. Mi smo letos platili, pa smo raščistili srednji deo ispod mosta. Ipak, kada je najnoviji talas vode naišao, ovo je sve naneto, i vidi se da je ovaj srednji stub mosta skroz pukao, to su stubovi koji brane glavne stubove, i ne daj Bože da sada naiđe veća voda, vidi se da je deo jednog stuba nestao, drugi stub je počeo da puca, i mogu da kažem da je to velika neodgovornost nadležnih. Ja sam zvao bar trideset puta, i niko ne raguje. Bio je ovde gradonačelnik, začudio se koliko je ovde nanosa, naložio je čišćenje, i tada je dobar deo uklonjen. Ipak, opasno je i to što ovde deo obale ne postoji, podrumi su nam puni, sve je poplavljeno, ne samo nama, već i u kućama stotinak metara udaljenih od obale. Ponavljam, neodgovorost nadležih je ovo, mogli su ranije da raščiste, ali su čekali lepše vreme, nisu imali mašine, i sve tako. Ja se ne žalim, navikao sam, sada smo izneli sve iz podruma. Ali ja garantujem, da naiđe malo veća voda sada, da će most da se sruši, i ne znam na čiju će savest i na čiju odgovornost da to ide, kaže Neša Saita.

Olja Lazarević, kajakašica, koja je peta na svetu u kajaku na divljim vodama, ovde svakodnevno trenira, i ona sama, ali i sa mlađim kategorijama kajakaša, koji tek uče da veslaju. Kaže da je ovaj nanos ispod mosta opasan za njih.
- Mi imamo treninge uglavnom iznad vrežinskog mosta, ali često silazimo i naniže, jer dole ima povratnih struja, koje nam koriste. Sada je jako nezgodno za mlađe kategorije, jer kao što vidite, ovde skoro da nema prolaza, usko je ispod mosta, i rizično za mlađe veslače. Ovo je do sada najveći nanos, vidite da je celo deblo ovde zaglavljeno. Ovo je i ružno, ali i nije bezbedno, kaže Olja Lazarević, član Kajak kanu kluba Medicinar Niš.
U Vodoprivrednom centru Morava kažu da su izdali nalog za čišćenje ovog terena ispod mosta, ali da je neophodno sačekati da vodostaj reke padne, jer trenutno ne postoje uslovi za čišćenje. Ako već sutra počne voda da pada, počeće čišćenje, kaže Dragoljub Miljojković, direktor Vodoprivrednog centra Morava Niš. Čišćenje izvode ekipe Vodoprivrednog preduzeća Erozija Niš.
#
most
Nišava
rušenje
Dragoljub Miljojković
Erozija Niš
vrežinski most
Neša Saita
Olja Lazarević
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Praznik pokreta i kreativnosti
- Sergej Davidčenko u Svetosavskom domu
- Između ideala i zabrane
- Kraj zidanja Skadra na Bojani
- Prekidi u vodosnabdevanju
- Usvojeno više od 1.000 primedbi građana
- Evropski stoni tenis u srcu Niša:
- Bogat repertoar na sceni Narodnog pozorišta
- Rešenje kroz dijalog – pruga je neminovnost
- Kako srce prevazilazi medicinu
- Niš: Doček pripadnika Vojske Srbije iz Libana
- Reciklaža je u modi
- PLANIRANI RADOVI ZA PREDSTOJEĆI VIKEND
- Filmska pljačka banke
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Tragedija u Nišu: Šesdesetšestogodišnji muškarac stradao nakon pada sa zgrade u Ulici Branka Krsmanovića
- Institut „Niška Banja” otvara vrata građanima: Besplatni pregledi srca na najsavremenijem 4D ultrazvuku
- Iz GrO SNS Niš navode: Većnik opštine Medijana zatečen za volanom sa 1,6 promila alkohola
- Revitalizacija Parka Svetog Save: Moderno navodnjavanje za dugovečno zelenilo
- Niš-ekspres modernizuje prevoz: Deset novih Euro 6 autobusa na ulicama grada












