Raša Popov gost "Borine nedelje"
Vranje 26.03.2016. RTV Vranje, Južna Srbija Info
Raša Popov, književnik, publicista, glumac i dugogodišnji televizijski novinar dobitnik nagrade za životno delo „Dositej Obradović“, bio je gost Borine nedelje.

U četvrtak je u Galeriji narodnog muzeja predstavljen lik i delo ovg autentičnog mudraca koji uglavnom poznat po kao šoumen a manje kao ozbiljan pisac. O njemu je govorio Vitomir Teofilović filolog, aforističar i pesnik i esejista. Pred malobrojnom publikom Raša je kazivao pesme iz svoje poslednje zbirke „Život je lep brate, zato ko bi želeo na groblje da ga prate“ i kroz stihove pripovedao o svojoj prošlosti.
Manifestacija Borina nedelja uvek okupi neke od najznačajnihih prozaista, pesnika, kulturnih poslenika. Ove godine kao gost ovog kulturnog događaja u Vranje je došao Raša Popov, dobitnik nagrade za životno delo. O njemu je sinoć u Galeriji rodnog muzeja govorio filolog, aforističar, pesnik i esejista Vitomir Teofilović. Bila je to prilika da upoznamo Rašu Popova u nekom drugom svetlu. U publici i previše slobodnih mesta za veličinu kakav je Raša ali uživanje u stihovima čuvenog čika Raše nije izostalo.
Rašu Popova ne treba posebno predstavljati. Slovi kao autentični mudrac, pripovedač, novinar i tv zvezda.To je čovek koga više poznajemo iz dečijih emisija zbog čega je uglavnom viđen kao svačiji deda. Međutim, Raša je i pesnik, prozaista, esejista a oni koji ga dobro poznaju govore o njemu kao o velikanu naše književnosti i kulture. O njemu i njegovim delima govorio je filoflog, aforističar, pesnik, esejista Vitomir Teofilović. Svoje izlaganje nazvao je „Književni i mdijski fenomen Raša Popov“.
Raša šoumen je stavio u zasenak Rašu pisca a tu svoju stranu Raša Popov je pokazao sinoć, doduše pred malobrojnom publikom . Govorio je o svojoj voljenoj supruzi Radi, o bolestima koje je pobedio, o majci , o bombardovanju, deci, o životu. Reče i da je napisao svoje poslednje stihove a osvrnuo se i na svoje viđenje NATO bombardovanja.
"Ja sam napisoao i svoje konačne stihove. Zove se „Život je sladak brate , zato ko bi želeo na groblje da ga prate“. To je prilično dug naslov....“, rekao je Popov.
Raša Popov dobitnik je nagrade za životno delo „Dositej Obradović“. Između prve knjige „Dva oka“ do poslednje zbirke „Život je sladak brate , zato ko bi želeo na groblje da ga prate“ objavio je mnogo pesama, priča , bajki za decu i jedan ep „Đavolji disident“. Njegove knjige pržete su žestokom kritikom našeg doba, pune ironije i sarkazma.
#
Vranje
Bora Stanković
manifestacija
Borina nedelja
Narodni muzej Vranje
Raša Popov
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- od vrtića do komunalnih pitanja
- Počinju „Filmovi na putu“
- U selu kod Vranja osnovana energetska zadruga
- Vremenska prognoza
- Planirani radovi tokom vikenda
- Vidovdanska akademija u Nišu
- Branki Aranđelović novi mandat odlukom odbornika
- Uhapšen zbog pretnji ženi
- Komemoracija herojima sa Košara
- Usvojen novi prostorni plan grada Niša
- Iznenadni kvar u Belotincu, radovi do 18 časova
- Radovi na mreži do 15 časova
- NOVO SAOPŠTENjE O VODOSNABDEVANjU
- Važno obaveštenje o vodosnabdevanju
- Radovi na vodovodnoj i kanalizacionoj mreži
Najnoviji oglasi
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Saborni hram u Nišu danas obeležava krsnu slavu Svetu Trojicu - Duhove - Pedesetnicu
- Uz blagoslov i pesmu – hor „Branko” na Svetotrojičnim svečanostima u Kragujevcu
- Crkveno-igrački ansambl NCPD „Branko“ obeležio FolkFest u Nišu svojim nastupom
- Program obeležavanja gradske slave Niša
- Premijer obišao kancelariju u Nišu












