На данашњи дан пре 99 година основан је Фудбалски клуб Раднички. Мало који клуб дели живот својих навијача и суграђана као Раднички. Фудбалски клуб Раднички скоро па век уназад проноси славу Ниша широм света, тако да су овај град и клуб у нераскидивој вези.

Јужна Србија Инфо 14.04.2022.
Два нова тениска терена

На Спортско рекреативном центру у Врању почели су радови на изградњи два тениска терена, са новом модерном подлогом. По речима Ненада Ђорђевића, градског већника за спорт и омладину, изградња два нова терена за бављење тенисом део jе стратегиjе коjа подразумева обнову постоjеће и изградњу нове спортске инфраструктуре.

опширније

Чланови клуба „Fort Jiu Jitsu“ из Ниша освојили 9 медаља у Бразилској џиу џици и гриплингу

Јужна Србија Инфо 11.04.2022.
9 медаља за Нишлије

Чланови нишког клуба за Бразилску џиу џицу и грипплинг "Fort Jiu Jitsu“ су у недељу 9.4. наступили на такмичењу "Serbian Gi & NoGi challenge" које се одржало у Старој Пазови и које је окупило преко 350 такмичара из целе Србије и региона

опширније

У Градској кући за ветеране "Радничког" који су играли чувену утакмицу организован је пријем (ВИДЕО)

Јужна Србија Инфо 08.04.2022.
Пријем за асове

Поводом 40-годишњице од највећег успеха Фудбалског клуба „Раднички“, градоначелница Ниша Драгана Сотировски, заједно са председником градске општине Палилула Братиславом Вучковићем и градским већником за спорт Александром Стојичићем, приредила је пријем за ветеране тог клуба који су били актери победе против немачког „Хамбургера“ 7. априла 1982. године у полуфиналу УЕФА купа.

опширније

Раднички је поражен од Црвене звезде са 5:1 у 29. колу Суперлиге Србије (ВИДЕО)

ФК Раднички 03.04.2022.
Раднички је поражен од Црвене звезде

Нишлије су остале на четвртом месту са 40 бодова, а да би га сачувале и отишле у плеј-оф са њега, највероватније ће морати да победе Младост у Лучанима у последњем колу регуларног дела сезоне.