Преокрет за два минута: Мераклијама се не исплати да излазе из Ниша

Ниш 02.11.2014. Моцарт спорт, ЈСИ

Нови Пазар славио са 3:1 за трећу узастопну победу. Раднички изгубио свих шест утакмциа на страни

Русмир погађа са креча

Изабраници Милорада Косановића још једном су ускочили у победнички вагон и у 11. колу Суперлиге савладали Раднички из Ниша са 3:1 за трећу узастопну победу, односно пету на шест првенствених утакмица у граду са Јошанице.

Иако почетак није слутио на такав расплет, пошто је Братислав Пуношевац први потегао и гостима донео уводну предност. Али, све добро што су урадиле у првих пола сата Нишлије су просуле у размаку од свега два минута.

Прво погодак Бруна Оливеире за изједначење у 42. минуту,  да би малтене у следећој акцији судија Марко Поповић старт Александра Јовановићем над Дејаном Русмиром окарактерисао као прекршај за најстрожу казну. Русмир се није уплашио одговорност, сам је извео пенал и Пазарцима улио додатну енергију, да би у 69. минуту и дефинитивно отклоњена дилема око исхода меча. Александар Кесић није најсигурније реаговао на шут Предрага Павловића, а на одбитак је први налетео Адмир Кецап и својим четвртим голом у сезони – што га чини најбољим стрелцом Пазараца – сипао шлаг на торту.

Нови Пазар сада са 19 бодова суверено држи пету позицију на табели. Раднички је после шестог пораза на исто толико гостовања у Суперлиги остао у опасној зони. Мераклијама се изгледа не исплати да путују ван Ниша.