Preokret za dva minuta: Meraklijama se ne isplati da izlaze iz Niša

Niš 02.11.2014. Mocart sport, JSI

Novi Pazar slavio sa 3:1 za treću uzastopnu pobedu. Radnički izgubio svih šest utakmcia na strani

Rusmir pogađa sa kreča

Izabranici Milorada Kosanovića još jednom su uskočili u pobednički vagon i u 11. kolu Superlige savladali Radnički iz Niša sa 3:1 za treću uzastopnu pobedu, odnosno petu na šest prvenstvenih utakmica u gradu sa Jošanice.

Iako početak nije slutio na takav rasplet, pošto je Bratislav Punoševac prvi potegao i gostima doneo uvodnu prednost. Ali, sve dobro što su uradile u prvih pola sata Nišlije su prosule u razmaku od svega dva minuta.

Prvo pogodak Bruna Oliveire za izjednačenje u 42. minutu,  da bi maltene u sledećoj akciji sudija Marko Popović start Aleksandra Jovanovićem nad Dejanom Rusmirom okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Rusmir se nije uplašio odgovornost, sam je izveo penal i Pazarcima ulio dodatnu energiju, da bi u 69. minutu i definitivno otklonjena dilema oko ishoda meča. Aleksandar Kesić nije najsigurnije reagovao na šut Predraga Pavlovića, a na odbitak je prvi naleteo Admir Kecap i svojim četvrtim golom u sezoni – što ga čini najboljim strelcom Pazaraca – sipao šlag na tortu.

Novi Pazar sada sa 19 bodova suvereno drži petu poziciju na tabeli. Radnički je posle šestog poraza na isto toliko gostovanja u Superligi ostao u opasnoj zoni. Meraklijama se izgleda ne isplati da putuju van Niša.