Leskovčani pobedom obradovali navijače

Leskovac 10.10.2015. Zdravlje KK, Južna Srbija Info

U utakmici 2. kola Druge lige Srbije, odigranoj u Leskovcu, košarkaši Zdravlja su nošeni podrškom sa tribina zabeležili prvu pobedu u sezoni protiv neugodne ekipe Mladosti iz Smederevske Palanke.
Utakmica je završena pobedom Leskovčana rezultatom 83:75, po četvrtinama 23:11, 20:22, 16:22 i 24:20.

Domaći košarkaši su nošeni podrškom sa tribina na kojima je i pored jake kiše bilo više od 800 navijača na početku meča stekli 16 poena prednosti (9. minut 23:7).

Gosti se nisu predavali, ali je domaćin i u drugom periodu imao velikih 16 poena "viška" (16. minut 37:21).

Borbeni gosti su ipak uspeli da se vrate u meč, pa su Leskovčani u poslednju četvrtinu ušli sa samo 4 ponea prednosti (59:55).

U odlučujućim minuta presudilo je iskustvo i kvalitet domaćina, koji je u 33. minutu ponovo bio 16 poena "plusu" (72:56). Rutinskom i sigurnom igrom u završnici Leskovčani su stigli do pobede u drugoj utakmici koju su odigrali u 4 dana.

Najistaknutiji u domaćoj ekipi bili su Dragomir Marojević, koji je postigao dabl-dabl, čak 30 poena i 10 skokova, a za njim je samo malo zaostao Vladimir Filipović, 26 poena (4/9 za tri) uz 4 skoka.

Ekipa Zdravlja je sada na sredini tabele, sa jednom pobedom i jednim porazom, uz pozitivnu koš razliku 153:148.

U trećem kolu Zdravlje gostuje u Zrenjaninu, gde će odmeriti snage sa domaćim Proleterom.