Počela druga faza radova na Čairu
05.08.2011. Grad Niš, Južne vesti
Na stadionu Čair počela druga faza građevinskih radova na rekonstrukciji gde je predviđena izgradnja betonskih konstrukcija na istočnoj, južnoj i severnoj tribini.

Svi pripremni radovi završeni su pre skoro mesec dana, ali početak izgradnje stadiona u Čairu nije počet dok nije dobijena dozvola Ministarstva.
- Konzorcijum firmi koje rade na izgradnji je pre roka završio rušenje i pripremu. Rok je bio 65 dana, a oni su završili mesec dana ranije. Trebalo je još da se dobije dozvola za nastavak radova koje daje Ministarstvo životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja. Ovaj stadion je specifičan objekat jer ima preko 10.000 mesta i zato Grad ne daje dozvolu, već ministarstvo. Važno je da je sve završeno i da je dozvola dobijena - dodao je Simonović.
Kako je potvrdio gradonačelnik, grubi radovi će biti završeni do kraja ove godine, a već na proleće će moći biti odigrane i utakmice.
- Prva faza je završena i pre roka, a sada se radi na pripremi temelja za betonske zidove i vrlo brzo ćemo kompletirati sa montažnim konstrukcijama, koje su uvezene iz Italije - rekao je Saša Ranđelović, šef gradilišta.
Prvo su u Čairu bili završeni otvoreni bazeni, potom su zatvoreni bazeni obnovljeni. Druga faza rekonstrukcije stadiona je počela danas, a rekonstruisana hala Čair bi uskoro trebalo da bude završena, a radi se na još jednom sportsko objektu u Čairu.
- Nastavak radova na stadionu samo zaokružuju obnavljanje Sportskog centra Čair. Pored glavnog stadiona, obnavljani su i pomoćni tereni sa prirodnom i veštačkom travom. Posle više od jedne decenije, počela je rekonstrukcija i adaptacija Instituta za sportsku medicinu. U ovo je uloženo 50 miliona dinara iz budžeta grada. Verujem da će na proleće 2012. godine biti potpuno nov izgled Sportskog centra Čair koji je u srcu grada - rekao je Miodrag Radović, gradski većnik.
Stadion po FIFA standardima
Za rekonstrukciju stadiona "Čair" izdvojeno je 925 miliona dinara. Rekonstruisani stadion moći će da primi 18151 gledaoca uz dodatne VIP lože sa 120 mesta kao i ložu za medije sa 50 mesta.
Niški stadion izgrađen je 1963. godine i u taj objekat nije ulagano poslednjih 30 godina. Posle rekonstrukcije, niški stadion dobiće sasvim novi izgled i biće rekonstruisan po standardima FIFA.
#
Čair
Miloš Simonović
Gradski većnik
Miodrag Radović
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Međunarodni praznik rada
- Vremenska prognoza
- Radovi na vodovodnoj mreži tokom praznika
- Vodič kroz praznično dežurstvo
- Nišlije ukrale „folksvagen“ pa krenule na put:
- Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Svetski dokumentarci i majstori klarineta
- Maestralno veče u Svetosavskom domu
- Otvorene prostorije Pokreta u Aleksincu
- JKP Naissus: HAVARIJA U DURLANU
- SERVISNE INFORMACIJE JKP „NAISSUS“
- FSS u Nišu od akademske 2026/27. godine
- Dvostruko zlato za DŠK „OSNOVAC“
- Ugovori za podršku ženskom preduzetništvu
- Niš postaje ključno čvorište za kargo letove
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- SREDNjOVEKOVNI VLADAR KROZ PRIZMU NAUKE: Promocija „Knjige o kralju Milutinu“ u Nišu
- Novi turistički brend Niša: Sjajan početak „Nais rakija festa“
- Utajili skoro 13 miliona dinara poreza, krivične prijave protiv dvojice Leskovčana
- NIŠ KAO SVETIONIK ZNANjA: Održan 11. Forum mladih naučnika
- Premijum tehnologija u službi srca: Novi ultrazvučni aparat okupio 1.300 građana u Niškoj Banji












