Južna Srbija Info

Rukometaši Železničara pobedom nad Partizanom proslavili jubilej

15.12.2014.

Rukometaši Železničara pobedom su proslavili 65 godina postojanja kluba.
Oni su u derbi meču 12. Kola Super lige savladali u Nišu Partizan rezultatom 25:21.

Rukometaši Železničara pobedom nad Partizanom  proslavili jubilej

Prvo poluvreme proteklo je u egalu, što govori i rezultat na odmoru 10:10. Domaći su u nastavak ušli odlučnije i mini serijom došli su do tri gola prednosti u 42. minutu – 17:14.

U preostalom delu meča uglavnom se igralo gol za gol, pa je Želja sačuvao stečenu prednost do kraja. Velike zasluge za to kao i obično pripadaju golmanu Dejanu Zlatanoviću koji je imao 18 uspešnih intervencija, dok su se efikasnošću izdvojili Milan Pavlov sa 8, Nikola Damnjanović sa 6 i Marko Pernar sa 5 postignutih golova. U redovima crno-belih daleko najistaknutiji bio Stevan Sretenović – strelac 7 golova.

U prvenstvu sledi pauza do 21. januara, ali Železničar čeka još jedan zvanični meč ove godine – finale regionalnog kupa u Leskovcu protiv domaće Dubočice u utorak 17. decembra.

#   proslava   rukomet   Železničar   pobeda   Železničar RK   Partizan RK   Milan Pavlov