Јужна Србија Инфо
Ћирилица | Latinica

Авио-линија, Цирих – Ниш – Цирих поново од 30. јуна

rss

Ниш 25.02.2025. Јужна Србија Инфо - редакција

Авио-линија Цирих – Ниш – Цирих биће обновљена од 30. јуна ове године, а карте су већ у продаји. Летови ће се обављати понедељком и четвртком, што ће значајно олакшати путовања грађанима југа Србије и дијаспори у Швајцарској.

Фото: Аеродром Ниш
Фото: Аеродром Ниш

Овим поводом, градоначелник Ниша Драгослав Павловић састао се са менаџером швајцарске националне авио-компаније SWISS, задуженим за планирање и развој мреже летова, Јулијаном Болдом. Састанку су присуствовали и директор Аеродрома Србије Михајло Здравковић, директор нишког аеродрома Константин Велики Душан Кнежевић, као и члан Градског већа Ивана Цветковић.

Градоначелник Павловић истакао је да повратак швајцарске националне авио-компаније у Ниш отвара нове могућности за туристичку промоцију града и размену културних вредности.

„Дестинација Ниш – Цирих је важна веза са светом, а уједно ће значити и нашим држављанима који живе и раде у Швајцарској“, поручио је Павловић.

Јулијан Болд је током посете имао прилику да обиђе нову зграду терминала и комплетну опрему аеродрома, изразивши одушевљење развојем нишког аеродрома и повратком SWISS-а у Ниш.

На састанку је закључено да се припреме за први лет одвијају по плану. Уколико се линија покаже успешном, већ од следеће године могла би да постане целосезонска, са тенденцијом да у наредном периоду постане и целогодишња.


#   Ниш   Швајцарска   Драгослав Павловић   аеродром Константин Велики   авио саобраћај   Свисер   цирих
@NisAirport @FlySWISS @


 



Будите у току

Дозволите обавештења са овог портала о актуелним збивањима