Отварен погон Нишке млекаре у Сврљигу
У Сврљигу ће почетком следеће године ‚‚Нишка млекара‚‚ отворити погон за примарну производњу и прераду млека и притом упослити педесет два радника. То је уједно и повод данас одржаног састанка у председниковом кабинету са највишим руководством млекаре.

Инвестирањем ‘’Нишке млекаре’’ која је четврта по квалитету и тренутној преради млека у Србији, је велики корак ка побољшању услова живљења за наше суграђане. Самим тим решавамо део проблема незапослености.
Договорено је да се са реализацијом и запошлавањем започне одмах после добијања одређене документације, што значи средином фебруара месеца следеће године. Знамо да је незапосленост узела маха и да је један од већих проблема, али не само код нас, већ и у општинама у окружењу. Нова педесет два радна места су у овом тренутку преко потребна и мислим да је ово велики успех за све нас који живимо овде. Милетић је такође нагласио да је једна од заслуга општине Сврљиг и подстицај произвођачима млека којима се исплаћују премије у износу од три динара за један литар млека и да ће се такође акценат у наредном периоду изречито стављати на довођењу нових инвеститора и упошљавању што већег броја људи.
Директор Нишке млекаре – Звонко Гавриловић, изразио је задовољство што ће погон бити отворен баш у Сврљигу, на само двадесетак километара од Ниша.
У следећој години приоритетан циљ и највећа инвестиција ‚‚Нишке млекаре‚‚ је управо отварање погона и развоја примарне производње у Сврљигу, превасходно због непосредне близине и одличне инфраструктуре транспортних путева.
Сврљиг има одличне услове за примарну производњу и прераду млека. У предходном периоду док је погон био у функцији, сврљижани су се показали као изузетно добри у овом послу, што нас је определило да кренемо у инвестирање и отварање новог погона млекаре у Сврљигу, рекао је Гавриловић и додао да ће након добијања потребне документације и дозовле, до фебруара 2012. године почети са радом погон уз помоћ и свесрдну сарадњу локалне самоуправом и захваљујући програму субвенција за инвестиције, којим администрира СИЕПА.
Надлежни из млекаре обећали су помоћ општини Сврљиг око побољшања сточног фонда и сточарства у делу набавке одређеног броја квалитетних јуница, којима ће се свакако употпунити сточни фонд а самим тим и побољшати квалитет млека.
#
незапосленост
радна места
погон
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Туча у Горњем Матејевцу
- Хаварија код Железничке станице
- Највише интервенција у Паси Пољани
- Временска прогноза
- Директно до одговора
- „Швајцарски Свис“ поново лети из Ниша
- Раднички отпутовао на припреме у Словенију
- Пожар у стану на XI спрату зграде
- Више нишких насеља данас без воде
- „Бранко“ из Ниша у Раваници на Видовдан
- Видовдан
- Хор „Бранко“ на Видовдан у Раваници
- Скуп „Србија једна породица“
- Конкурс за пројекте младих у Нишу
- Важно обавештење о водоснабдевању за викенд
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Акција „Армагедон“: Ухапшен мушкарац из Алексинца, Нишка полиција учествовала у акцији против злоупотребе деце на интернету
- Научни скуп поводом 150 година од Првог српско–турског рата у Алексинцу
- Први дечји фестивал фолклора „Поље божурова“ у Поповцу окупља младе чуваре традиције
- Тешка несрећа код Ниша: У судару аутобуса и аутомобила погинуо 49-годишњак
- Превентивни прегледи и савети за здравље у нишким ромским насељима
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Топлички округ спреман за зиму
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Топлички округ спреман за зиму












