Дикић на челу полиције у Врању?
Врање 28.10.2014. ЈужнаСрбија.Инфо
Генерал Братислав Дикић, бивши командант Жандармерије и актуелни помоћник директора полиције, најозбиљнији је кандидат за место начелника Полицијске управе (ПУ) Врање, пишу „Новине Врањске".

Братислав Дикић каже за „Врањске“ да тренутно никако не може да буде начелник Полицијске управе Врање, нити било које друге управе у Србији јер обавља функцију помоћника директора полиције.
- А да будем упућен, могу било где у Србији ако тако одлуче министар и директор полиције. Према томе, ако се од мене буде тражило, спреман сам да дођем у Врање.
Не знам ко такве информације пласира, да ли то раде политичари од којих сте за тако нешто чули или неко други. Или је то можда нека њихова жеља да ја дођем у Врање?! - каже Дикић.
Ипак, Дикић је, кажу извори „Врањских“ из СНС, без конкуренције у трци за место начелника ПУ Врање и то из најмање два разлога.
Најпре, он је човек од великог поверења актуелног министра Небојше Стефановића. И, што је још важније, прича се да је Дикић човек од највећег поверења премијера Србије и шефа СНС Александра Вучића.
Када је реч о Врању, легенда каже да је министар Стефановић, још пре доласка у Врање, најпре лично чуо од неких људи из врањског СНС приче типа „Велиновић је човек СПС“. То му је, кажу, звучало невероватно.
Онда се наводно лично информисао о свему и, као, „није могао да верује“ шта је сазнао. Самог Велиновића не тангирају много овакве спекулације, ни најаве могуће смене.
Но, самог Велиновића ове приче као да не дотичу.
- Радим свој посао професионално, поштено и дисциплиновано као и увек, не осврћем се на било какве приче. О именовањима и разрешењима у МУП одлучује министар полиције. Ми на то не можемо, нити желимо да утичемо - каже Велиновић.
Занимљиво је да у вези са могућом променом начелника ПУ Врање у последње време влада жива „пословна“ заинтересованост у криминалним круговима.
Највише их занима одлазак Велиновића јер он важи са човека који је трн у оку сваком криминалцу на југу Србије. Сматра се да би се обрадовали било коме другом.
Можда у томе и лежи одговор на питање - да ли Велиновић заиста треба да оде?
#
Врање
жандармерија
Братислав Дикић
Слађан Велиновић
ПУ Врање
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Кућни притвор одборнику и његовом сину
- Нишки полумаратон окупља више од 1.700 тркача
- Бора Здравковић
- Три бране за виши водостај Нишаве
- Доживи Ниш – Experience Niš
- Без воде делови Ниша и околних села
- Временска прогноза
- Квар на водоводној мрежи на Палилули
- Камате за неуспеле пројекте
- Разбијена група кријумчара
- Дан жалости у Нишу
- Више кварова на водоводној мрежи
- Израда споменика краљу Милану
- Вуковци на екскурзији
- Вучевић на скупу напредњака у Трупалу
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Зашто грађани Србије плаћају скупље стамбене кредите од суседа у ЕУ?
- Министар културе потписао уговор за обнову храма у Горњем Адровцу
- Панорамске вожње туристичким аутобусом и овог лета у Нишу
- ХАОС НА СКУПУ ОПОЗИЦИЈЕ: Пљуштале увреде на рачун новинара, јединства ни на видику
- Министарство културе - нови уговори и више од 9,7 милиона за археолошкo налазиштe „Медијана“
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Топлички округ спреман за зиму
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Топлички округ спреман за зиму












