Градоначелник Ниша стопира нове предлоге за извршење због дугова грађана према ЈКП "Горица"
Ниш 21.08.2024. Јужна Србија Инфо - редакција
Градоначелник Ниша, најавио је данас обуставу слања нових предлога за извршење грађанима који дугују за комуналне услуге, укључујући и дуговања према ЈКП “Горица.” Ова одлука донета је након разговора са директорком предузећа, а Павловић је нагласио да ће у потпуности стати на страну грађана у овом питању.

„На састанку смо се договорили да се дужницима више не шаљу нови предлози за извршење. Могуће је да неко добије обавештење из претходног периода, али нових предлога неће бити,“ изјавио је Павловић. Он је додао да ће се преиспитати поступци који су довели до предлога за извршење како би се утврдило да ли је све урађено у складу са законом.
Ова одлука долази након што је ЈКП “Горица” послала упозорења грађанима, од којих је само пет посто резултирало предлозима за извршење. Многи грађани су изразили незадовољство, посебно због случајева у којима су се извршитељи појављивали због дугова од свега неколико стотина динара, што је резултирало високим трошковима извршења.
На званичном сајту ЈКП “Горица” наведено је да цене закупа и одржавања гробних места нису мењане од 2014. године, те да су те цене симболичне. Предузеће је због тога одлучило да покрене извршења, али су грађани путем сајта били обавештени о могућности закључења споразума о признању дуга и отплати на рате до 31. јула, како би се избегло извршење.
Павловић је најавио и да ће у наредним данима затражити информације о броју предлога за извршење које су поднела и остала градска комунална предузећа, како би се осигурала правичност поступака и заштита права грађана.
Ова одлука градоначелника Павловића представља важан корак у заштити грађана од неправедних поступака извршења и најављује дубљу анализу рада комуналних предузећа у Нишу.
#
Ниш
Драгослав Павловић
извршитељи
Горица ЈКП
Ново гробље
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Мирна прва ноћна смена
- Монодрама „Ватра и ништа“
- Временска прогноза
- Рекордно загађење ваздуха у Нишу
- Одлазак тихог мајстора камере
- Ноћна смена у Дому здравља од вечерас
- Нишки „Константин“ одушевио публику у Исланду
- Павловић или Михајловић–ко „води игру у Медиани“?
- Данас је Ђурђиц
- Ревија филмова са 14. ПроФиФеста
- Двоје мртвих, један рањен код Бабушнице
- Представљени резултати анализе климатских промена
- Промоција романа „Исијање"
- Цене горива
- Стиже наплата за лошу политику
Најновији огласи
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- 500 спинова + 5.000 динара за почетак авантуре – то може само Меридиан
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!










