Састанак Представника Војске и борачких удружења
Прокупље 05.02.2015. Јужна Србија Инфо
У свечаној сали Општине Прокупље одржан је састанак представника Војске Србије и председника борачких Удружења и организација.

Присутне је поздравио председник Општине Прокупље Мирољуб Пауновић и чланица општинског већа Милица Ерић, пожелвши им успех у раду. Том приликом председник Пауновић је изразио задовољство због досадашње успешне сарадње и нагласио да ће локална самоуправа и убудуће подржавати све њихове активности.
- Овај састанак је иницирала локална самоуправа у сарадњи са војском, са жељом да се обележавање историјских датума убудуће организује на вишем нивоу онако како приличи тим догађајима и жртвама ратова и да то буде у духу традиције и културе нашег народа, рекао је председник Општине Прокупље.
Представници Војске Србије потпуковник Жељко Петровић и мајор Дејан Лукић су изнели план учешћа јединица 3.бр Ков у обележавању годишњица историјских догађаја ослободилачких ратова Србије на локалном нивоу у 2015. години. Од присутних представника борачких удружења, затражено је да се изјасне да ли сматрају да недостаје још неки значајни историјски датум који би ушао у план учешћа Војске у његовом обележавању у наредној години.Такође је договорено да је неопходно формирање комисије која би бринула о историјским споменицима о одржавању места где се они налазе, као и о подизању нових спомен обележја.
#
Прокупље
борци
војска
председник општине
састанак
Мирољуб Пауновић
локална самоуправа
Милица Ерић
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- 80 милиона динара за привреду
- Временска прогноза
- Свети Симеон Мироточиви
- Драгоцености и дрога вредни 30.000 евра
- Спасавање планинара на Сувој планини
- Ниш покреће системску обнову фасада
- Мачји крик
- Кад речи побеђују џина
- Пас у Нишу напао жену
- E-Play уживо у Нишу
- Ниш поднео пријаве за више од 3.000 објеката
- Нова врата детињства у Трупалу
- Сећања која чувају истину
- Лесковац завршио плаћање за фреске
- Поезија која оставља траг
Најновији огласи
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Емотивна нишка премијера филма „Ветре, причај са мном“
- Вучић најавио гасну електрану код Ниша у сарадњи са Азербејџаном
- Ниш, Књажевац, Сврљиг и Мерошина заједно представљају туристичке потенцијале на Сајму туризма у Београду
- Крени-Промени упозорава на стање хале „Чаир“ уочи Купа Радивоја Кораћа
- Дом ученика средњих школа и Спортски центар „Чаир“ – добитници ордена поводом Сретења
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла











