Пред нама два дана са обилним падавинама, на снази црвени и наранџасти метео-аларм
Пирот 19.07.2021. РТС, Јужна Србија Инфо
У Србији умерено до потпуно облачно, местимично с кишом, пљусковима и грмљавином. Локално се очекују и временске непогоде са градом, појачаним ветром и великом количином падавина. Највиша дневна температура од 17 до 22, а највиша од 25 до 29 степени. На снази црвени и наранџасти метео-аларм.

Србију је јуче погодило невреме широм земље. Са непогодама у недељу су се суочавали и грађани Расинског округа, Владичиног Хана, док је у делу општине Петровац на Млави проглашена ванредна ситуација. И жичара на Златибору се покварила током невремена, извештава РТС.
Србију је јуче погодило невреме широм земље. Са непогодама у недељу су се суочавали и грађани Расинског округа, Владичиног Хана, док је у делу општине Петровац на Млави проглашена ванредна ситуација. И жичара на Златибору се покварила током невремена.
Упозорење на обилне падавине, могуће временске непогоде са градом (илустрација)
На делу ауто-пута код Пирота због обилних падавина било је одрона и изливања воде по путу.
И данас се очекује умерено до потпуно облачно време, местимично с кишом, пљусковима и грмљавином. Средином дана, после подне и увече локална појава непогода са градом и олујним ветром, при чему се већа количина падавина очекује у Бачкој, Срему и деловима западне Србије.
Могући су краткотрајни нагли порасти водостаја са мањим локалним изливањима, као и мањи бујичним водотоцима на сливовима Јадра, Колубаре, Црнице, Лепенице, Лугомира, Ресаве, Раванице, Млаве и Тимока.
У Београду, киша могућа пре подне, пљускови и грмљавина од средине дана.
У Бачкој, Срему и Западној Србији је на снази црвени метео-аларм. Прогнозиране су нарочито опасне временске појаве, а таквог су интензитета да могу проузроковати велику материјалну штету и бити веома опасне по безбедност људи и животиња.
У осталим деловима Србије на снази је наранџасти метео-аларм. То значи да је време опасно и да су прогнозиранe опасне временске појаве таквог интензитета да могу проузроковати материјалну штету и бити опасне по људе и животиње.
Нестабилно и у уторак
Слично, нестабилно и кишовито, биће и у уторак. Обилније падавине се очекују у првом делу дана. Пре подне на северу, а после подне и увече и у осталим крајевима престанак падавина и постепено разведравање.
Дуваће слаб и умерен ветар, северозападни. Најнижа температура од 17 до 21, а највиша од 24 до 28 степени.
Од среде стабилизација времена са више сунчаних интервала. Најнижа температура од 15 до 20, а највиша од 26 до 29 степени.
#
Пирот
Владичин Хан
невреме
РХМЗ
киша
падавине
црвени метеоаларм
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- 100 милиона динара за суфинансирање медија
- Теодорова субота,
- „Човјек лавина“ поново у НКЦ-у
- Ухапшен директор школе у Трговишту
- Премијера и јубилеј у Народном позоришту Ниш
- Ниш јача сеоски туризам
- 80 милиона динара за привреду
- Свети Симеон Мироточиви
- Драгоцености и дрога вредни 30.000 евра
- Спасавање планинара на Сувој планини
- Ниш покреће системску обнову фасада
- Мачји крик
- Кад речи побеђују џина
- Пас у Нишу напао жену
Најновији огласи
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Емотивна нишка премијера филма „Ветре, причај са мном“
- Вучић најавио гасну електрану код Ниша у сарадњи са Азербејџаном
- Ниш, Књажевац, Сврљиг и Мерошина заједно представљају туристичке потенцијале на Сајму туризма у Београду
- Крени-Промени упозорава на стање хале „Чаир“ уочи Купа Радивоја Кораћа
- Дом ученика средњих школа и Спортски центар „Чаир“ – добитници ордена поводом Сретења
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла










