Апелациони суд у Нишу правоснажно обуставио поступак против оца Дејана Драгијевића у случају Данке Илић
Ниш 04.08.2026. Јужна Србија Инфо - редакција
Апелациони суд у Нишу правоснажно је одбио жалбу Вишег јавног тужилаштва у Зајечару и потврдио одлуку којом је обустављен кривични поступак против Радослава Драгијевића, оца Дејана Драгијевића, у случају убиства двогодишње Данке Илић.

Одлуком другостепеног суда потврђено је решење да нема места оптужби против Радослава Драгијевића за кривична дела непријављивање кривичног дела и учиниоца, у стицају са кривичним делом помоћ учиниоцу после извршеног кривичног дела.
Подсетимо, Виши суд у Неготину је раније потврдио оптужницу против Дејана Драгијевића и Срђана Јанковића, који се терете за тешко убиство Данке Илић, али је истовремено обуставио поступак против Радослава Драгијевића. На ту одлуку жалбу је уложило Више јавно тужилаштво у Зајечару, али је Апелациони суд у Нишу сада ту жалбу одбио као неосновану.
Оптужница против Дејана Драгијевића и Срђана Јанковића подигнута је након допуне истраге, коју је наложио Апелациони суд у Нишу пошто је претходно два пута враћао решење о потврђивању оптужнице. Другом одлуком наложено је да о предмету одлучује потпуно ново веће Вишег суда у Неготину.
Тужилаштво је предложило да Дејан Драгијевић и Срђан Јанковић буду осуђени на казне доживотног затвора због тешког убиства.
Према наводима оптужнице, они су 26. марта 2024. године у Бањском Пољу код Бора службеним возилом ЈКП „Водовод“, у којем су били запослени, ударили двогодишњу Данку Илић, а затим је унели у возило. Тужилаштво тврди да су потом тело девојчице одвезли на депонију, а касније га преместили на другу локацију.
Тело Данке Илић до данас није пронађено.
Радослав Драгијевић био је осумњичен да је помогао сину у прикривању тела девојчице, али је правоснажном одлуком Апелационог суда у Нишу поступак против њега окончан.
Подсетимо, Далибор Драгијевић, рођени брат Дејана Драгијевића, преминуо је 7. априла 2024. године током задржавања у просторијама Полицијске управе у Бору.
#
Ниш
убиство
Бор
апелациони суд
Данка Илић
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Блага Марија
- Сећање на више од 220.000 прогнаних Срба
- Случај Данке Илић
- Пиштољем претио конобару и запосленима
- „Олуја“ 31 годину касније
- Временска прогноза
- Будућност нишког спорта
- Екстремне врућине повећавају ризик од пожара
- На граници са Бугарском дужа задржавања
- Нишка Бања има велике потенцијале
- Пијани и дрогиран за воланом
- Анђела Лазаревић студент деценије у Француској
- Завршен Врмџа фест
- Три саобраћајне незгоде, један живот мање
- Возачи не поштују сигнализацију
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- „Нисам мађионичар, али желим да вас лепо изненадим“ – Павловић обишао три нишка села
- Лесковац; Из буџета града исплаћено 10.986.645 динара
- ХИТНО ЗА ТУРИСТЕ: Од 5 до 9 сати сутра обустава на прелазима ка Грчкој – очекују се велика задржавања
- Лесковац: Завршена седма централна појачана контрола саобраћаја, откривено око 42.5000 прекршаја
- Вода за купање изнад бране на Власини изврсног квалитета – најновија оцена Завода за јавно здравље Лесковац
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Дан примирја у Првом светском рату
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -












