Службеница суда скривала решења о казнама затвора чекајући њихово застарење
Алексинац 29.02.2020. Алексинац.Нет
Припадници полиције ухапсили су радницу Општинског суда у Алексинцу јер није достављала пресуде за извршење казни затвора.

Припадници Одељења за борбу против корупције МУП-а у сарадњи са Посебним одељењем за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Нишу, ухапсили су И. М. (46), запослену у Основном суду у Алексинцу, због сумње да је починила кривична дела злоупотреба службеног положаја и фалсификовање службене исправе, саопштио је данас МУП.
Осумњичена се терети да, у периоду од 2016. до 2019. године, није доставила 14 правоснажних и извршних пресуда на извршење референтима извршења казни затвора у Основном суду у Алексинцу и другим судовима, што је била дужна да учини.
Како се сумња, она је те пресуде прикрила у архиви Основног суда у Алексинцу и на тај начин омогућила наступање апсолутне застарелости казне затвора и новчаних казни, као и пет забрана управљања моторним возилом.
Такође, осумњичена се терети да МУП-у није доставила 34 правоснажне пресуде ради евидентирања у казнене евиденције.
На име неплаћених новчаних казни по правоснажним и извршним пресудама у којима је наступила апсолутна застарелост, И.М. је, како се сумња, оштетила републички буџет за 575.000 динара.
Осумњиченој је одређено задржавање до 48 сати и она ће, уз кривичну пријаву, бити приведена Вишем јавном тилаштву у Нишу, додаје се у саопштењу, преноси портал Алексинац.Нет.
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Викенд без воде на две локације у Нишу
- Радуловић о случају Милић
- Неизвесне линије Рајанера из Ниша
- Повређена тројица младића у удесу
- Нови студентски дом мења слику смештаја у Нишу
- НТП 2 доноси простор за нове компаније
- Више од 30 милиона за водовод
- Поломљене прскалице на Градском тргу
- Црквени ансамбл „Бранко“ на поклоничком путовању
- Сузбијање комараца
- Ћаци
- Сарадња Лесковца са Gravina in Puglia
- Претходних дана једна саобраћајна незгода
- Где данас нема воде у Нишу
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Не граде само терени, већ будућност нишког спорта – Железничар Југ и КК Ниш најбољи доказ
- „Нисам мађионичар, али желим да вас лепо изненадим“ – Павловић обишао три нишка села
- Лесковац; Из буџета града исплаћено 10.986.645 динара
- ХИТНО ЗА ТУРИСТЕ: Од 5 до 9 сати сутра обустава на прелазима ка Грчкој – очекују се велика задржавања
- Код Главне аутобуске станице у Нишу комунална милицајка спречила превару странца од стране нелегалних мењача новца
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Дан примирја у Првом светском рату
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -











