Илија Коцић, студент Економског факултета у Нишу, први допливао до Часног крста
Ниш 19.01.2022. Јужна Србија Инфо
Илија Коцић (19), студент Економског факултета у Нишу, први је допливао до Часног крста у пливачком надметању, које је Градска општина Медијана, и ове године, организовала на отвореном базену Спортског центра „Чаир“. Илија први пут учествује на овој манифестацији и најмлађи је такмичар Богојављенског пливања.

„Градска општина Медијана настоји да сачува све трајне, традиционалне и духовне вредности кроз ову манифестацију“, изјавио је овом приликом, председник ГО Медијана Небојша Коцић. Уз захвалност свима, који су и овог пута непосредно помогли да се она реализује, председник Коцић је додао, да су „сви учесници пливања за Часни крст, а посебно једина дама, међу такмичарима, Виолета Ђорић, показали чврстину духа, воље, телесне снаге и храбрости.“

Победник овогодишњег Богојављенског пливања, дариван је Часним крстом, златним ланчићем са крстом, ловоровим венцем и новчаном наградом у износу од 30.000 динара. Сви такмичари даривани су златним крстићем.
Уз свечани строј припадника Жандармерије, цео догађај био је пропраћен симболичним летом голубова, који су пуштени пре самог почетка такмичења.
Највећа нишка општина, ову манифестацију организовала је у сарадњи са Нишком епархијом, Спортским центром „Чаир“, Ронилачким клубом NAISSUB, Удружењем голубара „Цар Константин“ и другим установама и институцијама.
Велико интeресовање пливача, да буду део традиционалне манифестације, најбоља је потврда великог значаја који овај празник има, а којим се враћамо нашој православној традицији.

Хришћански празник Богојављење, празнује се и обележава у спомен крштења Исуса Христа на реци Јордан.
Манифестација Пливање за Богојављенски крст, одржана је без присуства публике, уз поштовање епидемиолошких мера услед ковида 19.
#
Ниш
базен
Медијана градска општина
часни крст
пливање за Богојављенски крст
Чаир СЦ
Небојша Коцић
Илија Коцић
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Са свечане седнице: Ниш као престоница Србије
- Минус враћа топле радијаторе и током ноћи
- Дан ослобођења Ниша од Турака
- Пронађено беживотно тело мушкарца у кући
- Средства Филмских сусрета за лечење деце
- Зимско породично дружење у Нишкој Бањи
- Возач ударио пешака и побегао, не иде у притвор
- Пешаче да се не заборави Албанска голгота
- Пријављивање за пливање за Богојављенски крст
- Уручење награда „11. јануар“ у недељу
- Ана Штајдохар у парку Светог Саве за "Српску"
- Свети Стефан Првомученик
- Измене на појединим приградским линијама
- Тридесет година гласа и вере
Најновији огласи
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Проневера цигарета вредних око два милиона евра: Међу ухапшенима Нишлија и Прокупчанин
- Напад у Нишу: Један мушкарац тешко повређен, двојица приведена
- Божићни турнир у шаху окупља младе таленте у Нишу
- Огњену Петковићу и Зорану Трајковићу по годину дана затвора, суд није утврдио ко је нанео смртоносни ударац
- Керковић - Митић: Српско-руски хуманитарни центар у Нишу не сме бити жртва политичких притисака
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











