Ниш експрес и даље „пркоси“ Уставном суду
Ниш 12.10.2012. Autor: Danas
Превозник Ниш експрес не само да одбија да плати заостали дуг, него и станичне услуге, због чега се Аутобуска станица Ћуприја у власништву предузећа у реструктурирању Велмортранс, налази се у великим финансијским проблемима - каже за Данас Мирослав Пешић, директор АС Ћуприја и додаје да је досадашњи дуг Ниш експреса достигао 6,3 милиона динара.

Према ценовнику, и тај аутопревозник требало би да плаћа 460 динара по аутобусу, али они траже да то буде 200 динара, тврди Пешић.
-Та цена је била актуелна у периоду док је важила одлука Привредне коморе Србије о рангирању аутобуских станица која је прописивала категоризацију и цену карата. Наша станица је сврстана у најнижу категорију, и није могла да наплаћује станичне услуге испод цене од 200 динара. У међувремену је Уставни суд Србије прогласио ту уредбу неуставном, је престала да важи и од тада свака станица има право да самостално одређује цене - објашњава Пешић.
Међутим, тврде у Ћуприји, возачи Ниш експреса одбијају да плаћају станичне услуге и пријем путника од 24. јула ове године обављају испред рампе станице. Наш саговорник наводи да тиме не само крше одлуку Уставног суда, него и чине нови прекршај.
-Ми покушавамо да направимо компромис са Нишлијама, али они нису спремни за то. Нудили смо им чак и да цену станичне услуге вратимо на ниво од 200 динара, али под условом да нам плате дуг. Ни на то не пристају. Поред Ниш експреса, станичне услуге одбија да плаћа и превозник Еуролајн из Параћина који нам дугују 600 хиљада динара. Ми смо у сталном контакту са надлежнима у Министарству саобраћаја, помоћник за друмски транспорт Милорад Илић се лично ангажовао и инсистирао код Ниш експреса да нам плате бар део дуга, међутим Нишлије на све то остају неме. Писали смо и на адресу председника Владе Србије Ивице Дачића, добили одговор да је предмет примљен, али се након тога ништа није десило - каже Пешић и додаје да би се „Гордијев чвор“ решио уколико би Министарство саобраћаја издало обавезујуће решење којим се аутопревознику налаже да путнике прима само у простору аутобуске станице, што би подразумевало и плаћање станичних услуга.
Ниш експрес није коментарисао оптужбе Пешића нити је објаснио због чега игнорише одлуку Уставног суда. Иако смо замолили да објасне настали проблем, три дана смо узалуд чекали на одговор. Ни у Привредној комори нисмо добили тумачење како превозници да се понашају после одлуке Уставног суда, јер је једина особа која има овлашћења да по овом питању даје информације на службеном путу.
Подсећања ради, Уставни суд Србије је својом одлуком оспорио Привредној комори Србије да уређује начин формирања „препоручених максималних цена“ станичних услуга, и утврдио да такво овлашћење ПКС нема ни на основу Закона о трговини, као и да је одредбама чланова 31. до 41. Општих услова, прекорачила законом утврђено овлашћење.
#
Ниш
Ниш експрес
Уставни суд
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- ЈКП „Наиссус“ честита Нишлијама празнике
- 1.200 пакетића малишанима у прокупачким селима
- Данас је Василициа - Мали Божић
- Пливање за Богојављенски крст у Куршумлији
- Потрага за Милцом Асановић и даље траје
- Временска прогноза
- Бесплатна рехабилитација за пензионере југа Србије
- Прокупље: Базен зими не сме бити празан
- Марш ка Крфу: Једногодишња забрана
- Ана Штајдохар вечерас за "Српску"
- Казне за неочишћене тротоаре у Нишу
- Протест у насељу Црвена звезда због струје
- Снег и лед на јваним површинама
- Раст путника и повратак линије за Дортмунд
- Хероин пронађен у таксију код странке
Најновији огласи
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Проневера цигарета вредних око два милиона евра: Међу ухапшенима Нишлија и Прокупчанин
- Напад у Нишу: Један мушкарац тешко повређен, двојица приведена
- Тридесет година гласа и вере: Орден Светог Романа Ђунишког Дечје–омладинском хору „Бранко“ на Божићном концерту
- Распоред богослужења за предстојеће Божићне празнике у нишком Саборном храму Силаска Светог Духа на апостоле
- Дежурства Дома здравља Ниш током празника
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











