Отворен 13. Сајам аутомобила у Нишу
Ниш 23.09.2022. Нишке вести, Јужна Србија Инфо
Ауто мото фест 2022.“ свечано је отворен данас у Хали Чаир. Љубитељи аутомобила већ у великом броју обилазе сајам који је након трогодишње паузе, када је одржан вирТуелно због епидемије корона вирусом, окупио чак 15 брендова из света ауто-индустрије.

Нишлије овог викенда имају прилике да виде једну балканску и три српске, али и много нишких премијера, али и да пазаре возила уз специјалне сајамске попусте.
Сајам је, уз присуство великог броја Нишлија, али и људи из јавног живота Града, свечано отворила градоначелница Ниша Драгана Сотировски, која је истакла да је ова манифестација потребна граду, јер због ње у наш град дође велики број људи из региона.
„Честитам организаторима који су истрајни, јер ово јесте важна манифестација како привредна, тако и туристичка, а Град ће је и наредних година подржавати. Позвали смо све инвенститоре који желе да са градом уђу у јавно-приватно партнерство, да направимо велики сајамски простор. Определили смо простор, комунално га опремили, имамо сву потребну и неопходну техничку документацију. Овде би вероватно било много више аутомобила да је простор већи. Локација за експо центар је Лозни калем, где градимо и аква парк. То је одлична локација због излаза на ауто пут, која има и смештајне капацитете у Нишкој Бањи, а имаће и аква парк за рекреацију.“ истакла је градоначелница Ниша Драгана Сотировски.
На нишком сајму балканску премијеру има аутомобил „опел грендланд“, а српске премијере аутомобили „форд мустанг“, „цитроен Ц5“ и „фолксваген тајго“. Оно што овај сајам свакако разликује од других јесте присуство великог броја електричних возила, која у светској индустрији већ представљају један од најпродаванијих брендова.
Оливер Пауновић, директор Сајма аутомобила„Сајам аутомобила Ниш сврстава на мапу светских градова и ја сам сигуран захваљујући излагачима, да ће овај Сајам трајати из године у годину уз подршку Града. Ове године 40 посто аутомобила је електричних што само говори да су они будућност и да само са њима можемо да сачувамо животну средину. Сви дилери аутомобила дали су сајамске попусте, ту су и осигуравајуће куће, тако да заинтересовани купци могу све да заврше овде. Хвала свим дистрибутерима, јер без њих овог Сајма не би ни било. Први пут на сајму је хонда, веспа, ту је опел, мерцедес се вратио после неколико година, тако да верујем да ће посетиоци имати шта да виде, али и да пазаре“, казао директор и оснивач сајма Оливер Пауновић
#
Ниш
Драгана Сотировски
Оливер Пауновић
Сајам аутомобила
Сити група
#GradonacelnicaN
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Нишу три председника и амбасадор
- Више странака и покрета мањиских заједница
- Бесплатни прегледи дигиталним мамографом
- Гориво јефтиније за три динара
- Поклони за борце
- ЦРНО КАО ОНИКС
- Хитлерова директива ускоро у Србији
- Кафанске песме за добро расположење
- Национално окупљање гарант права радника
- Јавна расправа о Нацрту буџета
- Неки нови танго
- За различите укусе
- Седам дестинација Ер Србије са нишког аеродрома
- Значај астрономске станице Видојевица
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Brak,druzenje,agencija Lepeza,cela zemlja
- Soft loans here Open credit
- Buy Oxy 30mg, Adderall, Morphine, Xanax, RITALIN, Etizolam, Subutex, Mdma, Zolpidem etc
- Nudimo uz kamatu od 3 posto
- BRZI ZAJMOVI ONLINE U ŠPANJOLSKOJ
- Torte Novi Sad
- Brz i legitiman online kredit za sve
- Slušajte najbolju domaću muziku na online kanalu Radio Song Niš
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Нишки социјалисти прославили Светог Јована Златоустог
- Алексиначки играно-документарни филма "Вода - Последњи дани пуковника Рајевског" добитник Савеза новинара Русије (ВИДЕО)
- У пожару у Електронској индустрији изгорело седам фирми - 1.500 радника остало без посла (ФОТО)
- Ванредна ситуација и у Црној Трави, све махале завејане
- Столови за стони тенис у међублоковском простору у Нишу