Плата "на муфте"
17.06.2010. Н.М. (aleksinacnews.com)

У среду (16.06.2010.) је по хитном поступку одржана седница Општинског већа, са само две тачке. Седница је трајала кратко, а без икакве дискусије усвојена је“најважнија“ тачка: одлука о усклађивању плата запослених, постављених и изабраних лица у органима општине Алексинац.
У одлуци стоји (тачка 2) да се, цитирамо: „Због погоршања социјално–економског положаја запослених у Општинској управи зараде повећавају за 20 посто почев од плате за мај“, а да се „плате изабраних лица Скупштине општине увећавају по основу одговорности, сложености и обима посла такође за 20 одсто почев од мајске плате.
И док су сада плате запослених у Општинској управи, и након повишице, и даље испод републичког просека, те ће запослени са средњом стручном спремом убудуће примати мање од 30.000 динара, а они са високим образовањем око 35.000 динара, плате плаћених функционера ће се, по износу, приближити примањима републичких посланика. Тако ће плата начелника Општинске управе уместо 54.700 са повећањем бити 60.150 односно са минулин радом 66.170. Плата секретара Скупштине уместо 51.480 дин биће 56.620,а са минулим радом 57.750. Плате плаћених већника Момчила Антанасковића (СПО), Светислава Видановића (СПС) и Братислава Маринковића (НС) уместо 54.680 динара износити са увећањем 68.886, односно са просечним минулим радом 71.000дин. Председник Скупштине Мирослав Стојковић (СРС) уместо 66.500 дин., имаће 79.820, односно са минулим радом 86.530 динара. А председник Општине, Иван Димић (ДСС) уместо 73.800 имаће са повећањем 88.570, тј. са минулим радом 90.600 дин.
Иначе, на седницу Општинског већа нису позвани представници ниједног алексиначког медија или су позиве добили у последњи час, а локална телевизија није објавила никакав извештај о овом догађају.
#
Иван Димић
Мирослав Стојковић
председник општине
плата
Братислава
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Нишка „Лавина“ на Евровизији
- Шетња и програм на Тргу краља Милана
- Временска прогноза
- 100 милиона динара за суфинансирање медија
- Теодорова субота,
- „Човјек лавина“ поново у НКЦ-у
- Ухапшен директор школе у Трговишту
- Премијера и јубилеј у Народном позоришту Ниш
- Ниш јача сеоски туризам
- 80 милиона динара за привреду
- Свети Симеон Мироточиви
- Драгоцености и дрога вредни 30.000 евра
- Спасавање планинара на Сувој планини
- Ниш покреће системску обнову фасада
- Мачји крик
Најновији огласи
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Вучић најавио гасну електрану код Ниша у сарадњи са Азербејџаном
- Ниш, Књажевац, Сврљиг и Мерошина заједно представљају туристичке потенцијале на Сајму туризма у Београду
- Крени-Промени упозорава на стање хале „Чаир“ уочи Купа Радивоја Кораћа
- Дом ученика средњих школа и Спортски центар „Чаир“ – добитници ордена поводом Сретења
- „Метла група“ преузела Нишку пивару, најављена модернизација и очување традиције
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла











