Поплављени подруми у Пироту после јаког пљуска
Пирот 21.06.2014. Танјуг
У Пироту је поплављено педесетак домаћинстава у неколико улица, после јаког пљуска који је у поподневним сатима у петак захватио тај град.

Реч је углавном о подрумским просторијама и гаражама, у којима је у једном моменту дубина воде била и до пола метра.
Како је Танјугу изјавио један од мештана Козарачке улице, Мирјан Игњатовић, ово је други пут у последњих пар дана да услед јаких падавина киша долази до плављења подрумских просторија у овом делу града.
"Капацитет канализације нам је мали, а огроман је број домаћинстава тако да се код нас, који смо на најнижој тачки у Козарачкој улици увек напуне подруми па је у нашој кући вода ушла чак и у стамбене просторије, с обзиром да приземље користимо као стамбене просторије. Имали смо двадесетак центиметара воде коју смо са муљном пумпом испумпали", каже Игњатовић.
Директор Јавног предузећа "Водовод и канализација" Зоран Николић казао је да на почетку Козарачке улице постоје две јаке пумпе управо са наменом да испумпавају воду у оваквим ситуацијама, али да су оне већ дуже време у квару.
"Ми ћемо већ средином наредног месеца расписати тендере за набавку две такве пумпе вредности око 60.000 евра, како би проблеми са којима се сусрећу мештани Козарачке улице постали прошлост", казао је Николић.
"По мојој слободној процени, поплављене су подрумске просторије у педесетак, можда и више стамбених објеката", каже Игњатовић за Тањуг.
#
Пирот
поплава
Зоран Николић
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Водоснабдевање у Нишу
- Велика Госпојина
- Временска прогноза
- Мали сајам спорта у Нишу: Скоро 50 клубова на једном месту, деца бирала свој спорт
- Снежани Јеремић Нешковић прва филмска награда
- Бесплатни прегледи у Сечаници
- Преминуо Ратко Младић
- Ново породилиште улази у изградњу
- Одржано такмичење мајстора роштиља
- Ухапшен због кокаина и марихуане
- Градска кућа отворила врата
- Осећам се као да никада нисам отишао
- Хисар те зове
- 15 година Вековника
- Почаст Оливери Катарини
Најновији огласи
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Пожар код Бованског језера захватио викенд-насеље, изгореле три викендице
- Четворо лесковачких уметника на 35. Међународној изложби малог формата у Шапцу
- На данашњи дан пре девет година Митрополит Арсеније устоличен као Епископ нишки
- Лесковац: „Роштиљијада“ од 24. до 30. августа на Градском тргу уз богат музички програм
- Од почетка августа на путевима Републике Србије у саобраћајним несрећама страдала четири возача мотоцикла
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Дан примирја у Првом светском рату
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -












