Јужна Србија Инфо
Ћирилица | Latinica

Станковић: Нови студентски дом у Нишу доноси 400 нових места за смештај студената

rss

Ниш 21.01.2026. Јужна Србија Инфо - редакција

Министар просвете проф. др Дејан Вук Станковић и представник групе извођача радова „Термомонт“ д.о.о. Београд потписали су данас уговор о наставку изградње студентског дома у Нишу, који ће обезбедити 400 нових места за смештај студената.

Фото: Министраство просвете
Фото: Министраство просвете

Том приликом, министар Станковић истакао је да је стратешки циљ Министарства просвете стварање једнако квалитетних услова за студирање и студентски живот на свим универзитетима у Републици Србији, нагласивши да ће у наредном периоду бити интензивиране активности на реализацији великих инфраструктурних пројеката у области студентског стандарда.

– Посебно бих издвојио завршетак изградње студентског дома у Нишу. Његова градња започета је пре више од десет година и више пута је прекидана. Финализацијом ове инвестиције, смештајни капацитети за студенте у Нишу биће увећани за још 400 места – рекао је министар Станковић.

Он је додао да се завршетак изградње финансира из средстава кредита Банке за развој Савета Европе, као и из буџета Републике Србије, а укупна вредност инвестиције износи око 950 милиона динара.

Планирано је да објекат буде у потпуности опремљен средствима Банке за развој Савета Европе и из републичког буџета, како би био приведен пуној функционалној употреби. Рок за завршетак радова и опремање студентског дома износи 12 месеци.

Коментара: 0


#   Ниш   Министарство просвете   студентски дом
@


 


[ Додај коментар ]





Будите у току

Дозволите обавештења са овог портала о актуелним збивањима