Влада уплатила Тигру 200 милиона динара
Компанији АД Тигар уплаћена су средства у износу од 200 милиона динара како би се радницима те компаније исплатиле заостале плате и доприноси.

Подсетимо, министар Млађан Динкић је у Пироту одржао састанак са
руководством и представницима синдиката чија је тема било решавање
проблема који су у том предузећу настали услед немогућности отплате
комерцијалних кредита банака.
Динкић је тада у име Владе Србије обећао да ће држава помоћи компанији да се финансијски реструктурира како би она у најкраћем року наставила нормално да производи и извози.
"У том смислу, компанији АД Тигар ће бити одобрена и гаранција Фонда за развој у износу од 15 милиона евра, а биће им доступан и повољан кредит Европске инвестиционе банке у износу од 4 милиона евра. Заменом скупих кредита банака, овим повољнијим кредитним линијама биће решени проблеми тог предузећа и осигурана реализација извозних послова који су за ову годину планирани у износу од 65 милиона евра", саопштило је министарство финансија и привреде.
Динкић је тада у име Владе Србије обећао да ће држава помоћи компанији да се финансијски реструктурира како би она у најкраћем року наставила нормално да производи и извози.
"У том смислу, компанији АД Тигар ће бити одобрена и гаранција Фонда за развој у износу од 15 милиона евра, а биће им доступан и повољан кредит Европске инвестиционе банке у износу од 4 милиона евра. Заменом скупих кредита банака, овим повољнијим кредитним линијама биће решени проблеми тог предузећа и осигурана реализација извозних послова који су за ову годину планирани у износу од 65 милиона евра", саопштило је министарство финансија и привреде.
#
Млађан Динкић
Влада Републике Србије
@Vlada_SR
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- ЈКП „Наиссус“ честита Нишлијама празнике
- 1.200 пакетића малишанима у прокупачким селима
- Данас је Василициа - Мали Божић
- Пливање за Богојављенски крст у Куршумлији
- Потрага за Милцом Асановић и даље траје
- Бесплатна рехабилитација за пензионере југа Србије
- Прокупље: Базен зими не сме бити празан
- Марш ка Крфу: Једногодишња забрана
- Ана Штајдохар вечерас за "Српску"
- Казне за неочишћене тротоаре у Нишу
- Протест у насељу Црвена звезда због струје
- Снег и лед на јваним површинама
- Раст путника и повратак линије за Дортмунд
- Хероин пронађен у таксију код странке
Влада Републике Србије Лесковац Тржница ЈП Медијана градска општина Београд Нишка Бања Прокупље Дарко Булатовић Горан Цветановић Градина СНС Клинички центар Ниш Коронавирус убиство Раднички ФК студенти Прешево Драгана Сотировски Алексинац саобраћај ДС рецепт полиција Јужна Србија Инфо Куршумлија саобраћајна незгода Скупштина града Ниша Ниш фудбал Нишки културни центар Дом здравља МУП РС Пирот Владичин Хан Зоран Перишић Врање фотографије Александар Вучић кошарка СПЦ
Најновији огласи
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Проневера цигарета вредних око два милиона евра: Међу ухапшенима Нишлија и Прокупчанин
- Напад у Нишу: Један мушкарац тешко повређен, двојица приведена
- Тридесет година гласа и вере: Орден Светог Романа Ђунишког Дечје–омладинском хору „Бранко“ на Божићном концерту
- Распоред богослужења за предстојеће Божићне празнике у нишком Саборном храму Силаска Светог Духа на апостоле
- Четврти напад на просторије Покрета за народ и државу у Нишу
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











