Leskovac: Racionalizacija 2010. sprovedena bez kriterijuma
Leskovac 14.09.2014. Tanjug
Leskovac je pre četiri godine bio prvi grad koji je sproveo racionalizaciju zaposlenih u gradskim upravama i javnim preduzećima, ali je zbog nezakonitih otkaza sud većinu otpuštenih vratio na posao i isplati odštetu

Gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović rekao je da je tada otpušteno 317 radnika, a sada većina njih ima presude po kojima je grad dužan da ih vrati na posao i da im isplati odštetu u proseku od milion do četiri miliona dinara. Cvetanović je podsetio da je SNS u tom gradu u to vreme bila opozicija i da su ukazivali na nezakonite postupake, upozoravajući tadašnju vlast (DS, G17 plus i koalicija okupljena oko SPS) da ne smeju po političkoj osnovi da daju otkaze.
Svih 317 radnika koji su dobili otkaze su tužili, rekao je Cvetanović i dodao da se odštetni zahtevi u zavisnosti od godina i vrste posla od tri do četiri miliona.
''To je ogromna suma, preko milion evra. Tim novcem smo mogli da napravimo oko 100 igrališta ili da 15.000 do 20.000 poljoprivrednih proizvođača subvencionišemo", objasnio je Cvetanović ( SNS). Racionalizacija u Leskovcu je počela 2010. godine kada je na vlasti u gradu bila koalicija sastavljena od Demokratske stranke, G17 plus, Socijalističke partije Srbije , Jedinstvene Srbije, Partije ujedinjenih penzionera, Nove Srbije i Socijaldemokratske partije.
Bivši funkcioneri grada ne žele sada javno da govore o tome, ali tvrde da su oni tada sve radili prema Uredbi Vlade Srbije. Pored toga podsećaju da je racionalizacija morala da počne od Leskovca, jer je imao najbrojniju administraciju u Srbiji.
Grad je pre četiri godine uzeo i kredit od 100 miliona dinara za isplatu otpremnina otpuštenim službenicima.
Iz gradskog budžeta se trenutno u Leskovcu finansira ili sufinansira oko 1700 zaposlenih.
Grad Leskovac sa okolnim mestima ima 165.000 stanovnika.
#
Leskovac
DS
SPS
SNS
URS
Goran Cvetanović
uprava
otpuštanja
racionalizacija
@demokrate @socijalisti @sns_srbija @regionisrbije @CvetanovicG
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- 82 medalje na startu Lige Grada Niša u tekvondou
- Vremenska prognoza
- „Zorba“ u Narodnom pozorištu Niš
- Sednica Odbora za imenovanje
- Čair ispunjen dečjim osmesima: 4.000 mališana plesom poslalo poruku o zdravlju i zajedništvu
- „Maleni cvet” i Festival ruskog filma u junu
- Potpuna čarolija
- Radovi i mogući prekidi u više delova Niša
- Kako izabrati suplemente
- Konkursi za direktore četiri ustanove kulture
- Zaplenjeno više od pola tone rezanog duvana
- Kvar na vodovodnoj mreži u Durlanu
- Ademović obeležio završnicu festivala
- Više kvarova na vodovodnoj mreži
- Dečija umetnička kolonija „Gračanica“
Najnoviji oglasi
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Saborni hram u Nišu danas obeležava krsnu slavu Svetu Trojicu - Duhove - Pedesetnicu
- Uz blagoslov i pesmu – hor „Branko” na Svetotrojičnim svečanostima u Kragujevcu
- Sveti Arhijerejski Sinod SPC raspisao Konkurs za upis u Bogoslovije za školsku 2026/2027. godinu
- Akcija MUP-a protiv korupcije: Među 26 uhapšenih i osumnjičeni za milionske zloupotrebe u Nišu i na jugu Srbije
- Saradnja za bolje zdravstvo: UKC Niš i Institut „Dedinje“ zajedno za pacijente












