Južna Srbija Info
Ћирилица | Latinica

Srbija gradi četiri nova prihvatna centra za migrante, jedan od njih u Nišu

rss

Preševo 09.09.2015. Telegraf, Informer

Srbija će do početka ove zime izgraditi još najmanje tri privremena prihvatna centra za prijem migranata, a oni će biti izgrađeni u Preševu, kod Miratovaca, jedan u Beogradu, a potencijalna četvrta lokacija bu bila u Nišu.

Foto: Tanjug/AP
Foto: Tanjug/AP

Srbija će do početka ove zime izgraditi još najmanje tri privremena prihvatna centra za prijem migranata, a oni će biti izgrađeni u Preševu, kod Miratovaca (granica sa Makedonijom) i jedan u Beogradu uz auto-put prema Zagrebu!

Kako prenosi Informer, razmatra se i mogućnost da se nakon ova tri centra i u Nišu izgradi još jedno prihvatilište. Zasad je izvesno da će kapaciteti svakog centra biti po 1.000 mesta.

Migranti će u ovim prihvatnim centrima imati po tri obroka, odeću, lekarsku negu, pregled zubara i ako zatreba testiranja krvi i urina.

Predsednik Centra za zaštitu i pomoć tražiocima azila Radoš Đurović smatra da se privremeni prihvatni centri moraju sagraditi pre zime.

– Ovi centri moraju biti raspoređeni duž cele Srbije. Važno je da budu sagrađeni pre zime jer nije humano da ti ljudi, pogotovo deca spavaju napolju – kaže Đurović.

Vladimir Cucić iz Komesarijata za izbeglice kaže da će kada dođe zima svi migranti biti zbrinuti, a da će Srbija opet pokazati solidarnost i pružiti pomoć.

 


#   Preševo   izbeglice   auto-put   migranti   prihvani centar
@


 



Budite u toku

Dozvolite obaveštenja sa ovog portala o aktuelnim zbivanjima