Katarina Rebrača puštena iz zatvora
Katarini Rebrači je ukinut pritvor u kome se nalazila od 7. aprila ove godine. Uprava za izvršenje zavodskih sankcija saopštila je da je Katarina Rebrača danas puštena iz pritvora.

Katarina Rebrača, njena majka Sandrina Bogunović i njihove dve saradnice optužene su za zloupotrebu i prisvajanje novca iz fonda "Katarina Rebrača" i sudi im se pred Visim sudom u Beogradu.
Optužene su i Mirjana Hristić i Slađana Mironija.
Prema navodima optužnice, one su od marta 2006. godine do aprila 2010. godine protivpravno prisvojile 37 miliona dinara koje su na račune Dobrotvornog fonda "Katarina Rebrača" uplatili donatori radi edukacije i informisanja ženske populacije o prevenciji raka dojke.
Protiv Tatjane Babac tužilaštvo je odustalo od krivičnog gonjenja. Katarina Rebrača i Slađana Mironija su u pritvoru od hapšenja 7. aprila, dok se ostale dve optužene brane sa slobode.
Optužene se terete za krivično delo zloupotrebe službenog položaja za koje je zaprećena kazna do 12 godina zatvora.
I dok Katarina Rebrača svoju odbranu iznosi u sudnici, njen bivši suprug Igor Đurić medijima je dostavio kompakt-disk, u kojem se na 365 strana opisuje rad Fonda. U pitanju je analiza svih manifestacija i kampanja koje su vođene od 2006. do ove godine sa tačno navedenim brojem učesnika i gostiju, članci iz medija, kao i rezultati.
- Vrednost manifestacija je višestruko veća od dobijenih sredstava za njihovu realizaciju, navodi se u saopštenju.
Ukupna pi-ar vrednost medijskih objava je 3.450.476 evra i predstavlja neuporedivo veću vrednost od produkcione, što se može videti iz zvaničnih međunarodno priznatih dokumenata.
#
Katarina Rebrača
krivično delo
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Kvar u Gornjem Matejevcu
- Prvi dečji festival folklora „Polje božurova“
- VAŽNO OBAVEŠTENjE
- Vremenska prognoza
- Budući bogoslovi već položili prijemni
- Počela mala matura
- Obeležena godišnjica Bitke na Košarama
- Zaplenjeni kokain, marihuana, oružje i novac
- Evropska akcija kontrole vozača:
- Niš planira novi tehnološki razvoj
- Novi prekidi u vodosnabdevanju
- Osmaci od ponedeljka na maloj maturi
- Najlepša slika jednog grada su deca
- Od vrtića do komunalnih pitanja
- Počinju „Filmovi na putu“
Najnoviji oglasi
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Novi konkursi za čelne pozicije u četiri niške ustanove kulture
- Nikolić prvi put za govornicom gradskog parlamenta
- Prvi dečji festival folklora „Polje božurova“ u Popovcu okuplja mlade čuvare tradicije
- Niš: Zaplenjeno više od pola tone rezanog duvana, uhapšen muškarac iz Knjaževca
- KBS „Naisus“ dominirao na startu Lige Grada Niša – osvojeno čak 82 medalje
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Opozicija traži ukidanje Srpsko - ruskog humanitarnog centra u Nišu, Mi – Snaga naroda protiv
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Toplički okrug spreman za zimu












