Јужна Србија Инфо
Ћирилица | Latinica

“Власотинце центар ЕИ индустрије“

rssBookmark and Share

13.05.2011. Извор: Бета, Танјуг

Шеф посланичке групе Уједињених региона Србије (УРС) у Скупштини Србије Млађан Динкић каже да "Власотинце постаје центар електронске индустрије“.

Динкић је обишао у Лесковцу градилиште фабрике чарапа Фалке, а у Власотинцу компаније Елрад, Грунер и Групо Фјорентино.

“Власотинце центар ЕИ индустрије“

Лесковац --Динкић је најавио да ће Влада на наредној седници усвојити предлог те странке да се финасијски подстицаји за инвестирање у Лесковцу и Власотницу повећају за 100 одсто у односу на садашње.

Динкић је рекао да компаније Елрад и Грунер имају план за проширење капацитета, што ће значити још нових радних места у тим фабрикама, које тренутно запошљавају 600 људи.

Динкић је рекао да је идеја о дуплирању подстицајних мера плод привредно-технократског тима УРС, те да су министри Небојша Ћирић и Верица Калановић ту идеју пренели Влади. "Поред Ниша који је ову шансу искористио на моју иницијативу, и за годину дана довео 20 инвестотора, међу њима и гиганте попут Бенетона и Јуре, наш предлог је да сви градови у Србији, где је стопа незапослености преко 20 одсто, а где живи више од 50 хиљада становништва, добију дупле подстицаје", истакао је Динкић.

„Компанија Грунер од понедељка гради нову производну халу од 2.000 квадратних метара, а фабрика Елрад ће такође проширити капацитете", рекао је он и истакао да те две фабрике остварују 15 милиона евра прихода од извоза.

Лидер УРС је оценио да је Србија, када је реч о електронској индустрији, у стању да изнесе читав производни процес, од примарних сировина до готових производа, на чему треба инсистирати и у будућности.

Динкић је у Лесковцу рекао да је Фалке, после Фијата, један од најзахтевнијих пројеката који се изводи у Србији и навео да је веома важно што ту фабрику гради домаћа компанија.

Фабрика се гради на 16.000 квадратних метара, а немачки инвеститор ће у њу уложити 12 милиона евра. Најављено је запошљавање око 600 радника, а Влада Србије је одобрила по 300 евра за сваког новозапосленог.

"Имајући у виду да је вредност инвестиције 12 милиона евра, а да је држава дала подстицај укупно три милиона евра, види се да се систем подстицаја исплати, јер суштина је у томе да су та три милиона отишла нашим грађевинарима, који зидају фабрику", нагласио је Динкић.

На новинарску опаску да радови касне два месеца, Динкић је казао да је до пробијања рока дошло зато што су димензије објекта у међувремену повећане за 4.000 квадратних метара.



#   инвестиције   Верица Калановић   Небојша Ћирић
@


 



Будите у току

Дозволите обавештења са овог портала о актуелним збивањима