Ниш креће у решавање проблема напуштених паса око школа: Хитан налог Зоохигијени ЈКП „Медиана“
Ниш 06.05.2026. З.Стојнић, Јужна Србија Инфо
Градоначелник Ниша Драгослав Павловић наложио је надлежним службама хитно предузимање мера за повећање безбедности деце, са посебним акцентом на уклањање напуштених животиња из дворишта школа и вртића.

Нове мере, које ступају на снагу одмах, усмерене су на потпуну контролу простора у којима бораве најмлађи. Како је саопштено, кључну улогу у спровођењу ове одлуке имаће ЈКП „Медиана“ – РЈ Зоохигијена, која је добила директан налог за приоритетно деловање у зонама образовних установа.
Фокус на напуштене псе и хитне интервенције
Према налогу градоначелника, процедура је јасно дефинисана како би се максимално скратило време реаговања:
Пријава и излазак на терен: Свака појава напуштеног пса у кругу школе или вртића пријављиваће се директно служби Зоохигијене ЈКП „Медиана“, чије ће екипе бити у обавези да интервенишу без одлагања.
Ограђивање објеката: Поред уклањања паса, наложено је и хитно санирање или постављање нових ограда око дворишта како би се физички онемогућио поновни улазак напуштених животиња.
Инспекцијски надзор: Комуналне службе и инспекције вршиће појачану контролу како би се осигурало да дворишта остану безбедна током целог дана.
Безбедност деце изнад свега
У образложењу ових мера наводи се да град више неће толерисати присуство животиња без надзора тамо где се деца играју и уче.
„Чак и када је пас миран, његово присуство на местима где борави већи број деце представља безбедносни ризик“, поручено је из Градске куће уз напомену да су службе добиле налог за хитно поступање.
Контрола власника и јасна правила
Иако је тежиште на напуштеним псима, мере обухватају и строжу контролу власника кућних љубимаца. Комунална милиција ће контролисати и санкционисати свако неовлашћено увођење власничких паса у школска дворишта, а на свим улазима биће постављене табле са јасним забранама.
У реализацију налога укључене су све релевантне институције – од Градске управе за комуналне делатности и инспекцијске послове, до ЈПУ „Пчелица“ и руководства нишких основних школа. Циљ је јединствен: стварање потпуно безбедног окружења за свако дете у Нишу.
#
Ниш
школе
Медиана ЈКП
Драгослав Павловић
Зоохигијена
пси луталице
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Нишки ватрогасци гасе пожар код Зајечара
- Од докумената до породичног стабла
- Седам нових амбуланти у УКЦ Ниш
- Радници страхују од отпуштања
- Наногице за пребијање Чикага
- Пензионерима испоручено 274.440 пакета
- Није била надлежна, али је реаговала
- Цистерна са водом у УКЦ Ниш
- Питања СНС-а за Драгана Милића
- Вода приоритет за нишка села
- Лесковачки отворени павиљон
- Прекиди у водоснабдевању
- Илузије треба чувати на собној температури
- Моје Власотинце
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- „Нисам мађионичар, али желим да вас лепо изненадим“ – Павловић обишао три нишка села
- Лесковац; Из буџета града исплаћено 10.986.645 динара
- ХИТНО ЗА ТУРИСТЕ: Од 5 до 9 сати сутра обустава на прелазима ка Грчкој – очекују се велика задржавања
- Вода за купање изнад бране на Власини изврсног квалитета – најновија оцена Завода за јавно здравље Лесковац
- Град стао уз Гимназију „Бора Станковић“: Покренута иницијатива за статус школе од националног значаја
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Дан примирја у Првом светском рату
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -












