Јужна Србија Инфо
Ћирилица | Latinica

Павловић: Чаир добија нови вртић - реконструкција „Медикотерапије“ у току

rss

Ниш 22.01.2026. З.Стојнић, Јужна Србија Инфо

Радови на реконструкцији и привођењу намени објекта „Медикотерапија“ у нишком насељу Чаир су у току, а по њиховом завршетку овај простор биће претворен у савремени вртић, изјавио је градоначелник Ниша Драгослав Павловић током редовног пријема грађана.

Павловић: Чаир добија нови вртић - реконструкција „Медикотерапије“ у току

Објекат у Зетској улици, који је првобитно започет као простор намењен спортској медицини, биће у потпуности завршен и функционално прилагођен потребама предшколског образовања. Пројектом је предвиђена комплетна реконструкција постојећег објекта и његова пренамена у установу спратности П+1+Пк.

Павловић је навео да радови обухватају комплетну реконструкцију унутрашњих простора, као и уређење спољашњег партерног простора. Рок за извођење радова износи 150 радних дана, а завршетак се очекује током лета, након чега ће Град покренути процедуру за прибављање свих неопходних дозвола како би вртић могао да почне са радом.

Пројекат се реализује уз подршку Министарства за бригу о породици и демографију, које у финансирању учествује са 20 милиона динара са ПДВ-ом, док укупна вредност радова износи 76.179.128,34 динара са ПДВ-ом.

По окончању радова, нови вртић у насељу Чаир моћи ће да прими између 200 и 300 деце, чиме ће се значајно повећати капацитети предшколских установа у овом делу града и смањити листе чекања.

Градоначелник је током разговора са грађанима подсетио да се паралелно ради и на стављању у функцију још два вртића – у Трупалу и на Булевару Светог Пантелејмона. Како је истакао, то значи да ће током ове године у Нишу бити доступна укупно три нова или реконструисана објекта намењена најмлађима.

„Наш циљ је да пројекте које започнемо завршавамо у истој години и да систематски развијамо мрежу предшколских установа, посебно у деловима града који се убрзано шире и у које се досељава све већи број младих породица“, рекао је Павловић.

Поред тога, град већ планира изградњу нових вртића на још две локације – у зони изнад Булевара Светог Пантелејмона и у насељу Ледена стена. Како је наведено током пријема грађана, у овим деловима Ниша у наредним годинама очекује се значајан пораст броја становника, због чега је благовремено ширење мреже предшколских установа један од приоритета градске управе.


#   Ниш   вртићи   инфраструктура   Парк Чаир   пријем грађана
@


 



Будите у току

Дозволите обавештења са овог портала о актуелним збивањима