Награђени филмови на ПроФиФесту у Прокупљу - најбољи кратки шпански играни филм "Лео"
Прокупље 15.09.2024. Јужна Србија Инфо - редакција
Доделом награда, специјалних признања и пројекцијом филмова, завршен је 13. ПроФиФест у организацији Фимлмског клуба Прокупље.
Љубитељи филма имали су прилику да погледају преко 30 филмова који су у Прокупље дошли из целог света, тако да су се на овогодишњем репертоару нашли филмови из Русије, Ирана, Босне и Херцеговине, као и бројних домаћих аутора.

Трочлани жири је радио у саставу Дејан Дабић, филмски критичар, Предраг Славковић, представник Дома културе, и Мохамед Синг, индијски редитељ.
За најбољи кратки играни филм на овогодишњем ПроФиФесту, проглашен је филм „Лео“ редитеља Sergia Postiga Cruza из Шпаније.
Специјална награда додељена је шведском редитељу Michaelu S.U.Nudsonа за филм „Canon“. Такође специјалном наградом награђен је и филм „Тhe Niht of moment“, редитеља из Ирана Allreza Rajeaiha.
Филм „Служба“ редитеља Андреја Шепетковског најбољи је у категорији домаћег филма, а специјална награда припала је такође домаћем редитељу Славиши Дробњаковићу за филм „The pain of others“(„Туђа бол“).
У категорији документарног филма награђен је филм „Mia San Mia“ редитеља из Босне и Херцеговине, Сабахета Џафице, док је за најбољи анимирани филм проглашен филм Eisentein and calavera, Алена Куликова из Русије.
У име иранског и руског аутора, награде су примили представници Иранске амбасаде и Руског дома у Србији.
Међу приказаним филмовима на завршној вечери Фестивала, публика је могла да види и филм „A Love Letter To Prokuplje“, младог Прокупчанина Јована Спасовића који живи у Норвешкој. Он је овом приликом рекао да је веома везан за свој родни град који је посебан на свој начин и да је филм посветио својим суграђанима, као и свима који нису имали прилику да га посете и упознају.
-За мене је учешће на овом фестивалу и захвалница која ми је додељена, од великог значаја, то је моја велика победа. Ово је мој први филм који сам режирао, а надам се да ће их бити још. Почаствован сам што је филм добио пажњу стручног жирија, поред великих светских конкурената, казао је Спасовић и додао да реализација овог пројекта не би била могућа без огромне подршке његове породице, због чега јој је веома захвалан. Такође је истакао значај одржавања овог фестивала у Прокупљу, који чува културу филма и кинематографије у нашем граду.
Организатор Фестивала, Жикица Јовановић се овом приликом захвалио Министарству културе Републике Србије, Граду Прокупљу и Дому културе на подршци у реализацији Фестивала, као и свим учесницима, добитницима награда, који су својим присуством увеличали завршницу 13. ПроФиФеста у Прокупљу
#
Прокупље
филм
Дејан Дабић
документарни филм
Профи фест
кратки играни филм
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Пљескавица из руке није успела
- Школа из Чајетине најбоља на Роштиљијади
- Суканијада у Медошевцу
- Четири премијере
- Наставник је препознао таленат
- Кад породична комедија постане права авантура
- „Моја Козара, мој народ, мој језик“
- „Радоје Домановић“ слави 125 година
- Временска прогноза
- Викенд радови на водоводној мрежи
- Ликовна колонија Сићево
- Културно лето 4. и 5. септембра
- Ван Дам и Митровић посетили децу у болници
- Малолетник осумњичен за дрогу и муницију
- Лекари у Сечаници открили озбиљне проблеме
Најновији огласи
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Пожар код Бованског језера захватио викенд-насеље, изгореле три викендице
- Павловић: Већа подршка Ниша за оне који желе да покрену сопствени посао
- Лесковац: Први Меморијални дечји хуманитарни турнир у малом фудбалу посвећен Радошу Церовићу, хероју са Кошара
- Четири нове ауточистилице за чистије улице и лепши Ниш
- Џенан Лончаревић 11. септембра на нишкој Летњој позорници
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Дан примирја у Првом светском рату
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -












