У недељу почиње IX Међународни фестивал хорске духовне музике "Музички едикт" - „Све што дише нека слави Господа“
Ниш 07.06.2025. З.Стојнић Јужна Србија Инфо
Са благословом Његовог Високопреосвештенства Архиепископа и Митрополита нишког г. Арсенија, у Нишу ће се од 8. до 11. јуна 2025. године одржати IX Међународни фестивал хорске духовне музике „Музички едикт“.

Фестивал, који има бијенални карактер и почиње на празник Духове - Силаска Светог Духа на апостоле — славе нишке Саборне цркве — окупиће 17 хорова из девет земаља: Руске Федерације, Румуније, Либана, Јерменије, Швајцарске, Пољске, Сједињених Америчких Држава, Северне Македоније и Србије.
Концертни програми ће се одржавати у комплексу Саборног храма Силаска Светог Духа у Нишу, сваке вечери од 19.30 часова. Завршни део фестивала, уз благослов Његове Светости, биће одржан 12. јуна у Храму Светог Саве у Београду.
Организатори фестивала су: Православна Епархија нишка, Саборни храм у Нишу и Нишка црквена певачка дружина „Бранко“. Управо је НЦПД „Бранко“ 2009. године основао фестивал, који до данас афирмише хорску духовну музику и подстиче културни дијалог међу народима.
Прве фестивалске вечери наступиће: Дечје-омладински хор НЦПД „Бранко“, „Колегијум музикум“ из Београда, Хор „Богородичин“ из Цириха и вокална група „Басови (профундо)“ из Русије.
Фестивал је до сада угостио скоро сто различитих ансамбала са свих меридијана, градећи пријатељства, ширу публику и нове мостове међу културама. Посебност Музичког едикта јесте отвореност за све хришћанске конфесије, јер се порука фестивала ослања на дух Миланског едикта – „Све што дише нека слави Господа“.
Музички едикт у Нишу није само музички догађај, већ духовни и културни празник, који чини да град живи у знаку заједништва, молитве и уметности.
#
Ниш
Саборна црква
Нишка епархија
Црквено играчко-певачки ансамбл Бранко
Хор Бранко
Музички едикт
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Ниш пред важним и велики кораком за урбани развој
- Панорамски аутобус креће у нову туру
- Николић: Две године важних одлука и пројеката
- Јубиларни, 40. Вински бал
- Завршена међународна акција контроле саобраћаја
- Србија те зове“ стиже и у Ниш
- Ниш поново дочекује „Barcelona Gipsy“
- Персеиди и помрачење Сунца 12. августа
- Прекиди у водоснабдевању
- Лазаревић: Пацијенти су на првом месту
- Ниш добија нове летове за Беч и Малту
- Упозорење Сектора за ванредне ситуације
- Братству манастира Хиландар поклонио 235 књига
- Четири саобраћајне незгоде
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Не граде само терени, већ будућност нишког спорта – Железничар Југ и КК Ниш најбољи доказ
- Миле Ристовић: Данас нема ничег јаднијег него бити Ћаци.
- „Нисам мађионичар, али желим да вас лепо изненадим“ – Павловић обишао три нишка села
- Лесковац; Из буџета града исплаћено 10.986.645 динара
- Код Главне аутобуске станице у Нишу комунална милицајка спречила превару странца од стране нелегалних мењача новца
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Дан примирја у Првом светском рату
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -












