Синдикат: у штрајку 24 полицијске управе
Прохор Пчињски 09.02.2011.
Због дезинформација у медијима око обуставе рад запослених у Министарству унутрашњих послова и броја запослених који учествују у обустави рада, Независни синдикат полиције (НСП) саопштио је да су до данас у Србији, од 27, рад обуставиле 24 полицијске управе, уз поштовање минимума процеса рада.

У обавештењу се наводи да су рад, уз поштовање минимума процеса, обуставиле полицијске управе у Бору, Врању, Гњилану, Зајечару, Јагодини, Кикинди, Крагујевцу, Зрењанину, Краљеву, Крушевцу, Лесковцу, Нишу, Новом Саду, Пироту, Пожаревцу, Прокупљу, Смедереву, Сремској Митровици, Суботици, Чачку, Београду, Ваљеву и Новом Пазару.
Очекује се обустава рада, уз поштовање минимума процеса рада, и у полицијским управама у Панчеву, Ужицу и Сомбору, наведено је у саопштењу Независног синдиката полиције.
На граничним прелазима раде нормално
Сви послови на граничним прелазима према Бугарској и Македонији, као и на контролним пунктовима према Косову и Метохији, и поред данашњег штрајка чланова Независног синдиката полиције, одвијају се скоро без застоја.
Председник Независног синдиката полиције у врањској Полицијској управи Марјан Петровић рекао је да полиција на територији округа обрађује само хитне захтеве грађана и да су сви послови успорени.
Петровић посебно истиче да се сви послови на граничним прелазима Стрезимировце и Рибарце према Бугарској, затим Прешево и Прохор Пчињски према Македонији, као и на контролним пунктовима Кончуљ, Добросин и Брезница према Косову, одвијају скоро без застоја.
"Ми поступамо строго по закону о штрајку, истовремено водећи посебно рачуна да грађанима не стварамо нове финансијске издатке, где год је то могуће", каже Петровић.
Грађани знају шта их чека
Он истиче да целу ситуацију олакшава чињеница што су грађани информисани о штрајку полиције, тако да је у службама јако мало оних редовних захтева, што омогућује да се ванредни решавају брзо и ефикасно.
Чланови Независног синдиката полиције у Србији прошлог четвртка су ступили у законску обуставу рада, а други репрезентативни синдикат - Полицијски синдикат Србије то није учинио, али је Влади Србије дао рок од 14 дана да се изјасни о усаглашеном предлогу посебног колективног уговора за припаднике МУП-а.
#
полиција
синдикат
штрајк
Прохор Пчињски
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Кварови на мрежи и прекиди у водоснабдевању
- Шестогодишњи дечак задобио тешке повреде
- Запалио се шинобус на прузи Ниш–Сврљиг
- Временска прогноза
- 9,7 милиона за археолошкo налазиштe „Медијана“
- Више делова Ниша данас без воде
- Фудбалска грозница не јењава
- Обнова храма у Горњем Адровцу
- Нови квар, без воде део Ледене стене
- Квар код Железничке: цистерне на локацијама
- Туча у Горњем Матејевцу
- Хаварија код Железничке станице
- Највише интервенција у Паси Пољани
- Директно до одговора
- „Швајцарски Свис“ поново лети из Ниша
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Акција „Армагедон“: Ухапшен мушкарац из Алексинца, Нишка полиција учествовала у акцији против злоупотребе деце на интернету
- Научни скуп поводом 150 година од Првог српско–турског рата у Алексинцу
- Тешка несрећа код Ниша: У судару аутобуса и аутомобила погинуо 49-годишњак
- Превентивни прегледи и савети за здравље у нишким ромским насељима
- „Евергрин“ фестивал од 24. до 27. јуна доноси Нишу вечери безвременске музике
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Топлички округ спреман за зиму
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Топлички округ спреман за зиму












