ФМП први полуфиналиста Купа Радивоја Кораћа

Ниш 15.02.2018. Јужна Србија Инфо

Финални турнир Триглав осигурање Купа Радивоја Кораћа отворили су ФМП и Металац. Тим из Железника је убедљиво славио и први обезбедио пласман у полуфинале.

ФМП – МЕТАЛАЦ 101:68 (21:16, 23:18, 35:11, 22:23)

Меч је почео са неколико промашаја на обе стране. ФМП је први „прорадио“, одмах су Ваљевци ухватили прикључак, а на крају прве деонице која је била прилично изједначена екипа из Железника је водила 21:16.

У другој четвртини ФМП је појачао ритам и после две тројке и двојке у 12. минуту стигао до 29:16, а у 18. минуту после сјајних асистенција Човића и атрактивних закуцавања Симанића и до највећих 44:27.

Друго полувреме донело је још убедљивију игру тима из Железника. ФМП је повећавао предност из минута у минут, а у 27. минуту било је огромних 71:40.

Највећу предност ФМП је имао у 29. минуту – 77:40, када је практично и решено питање победника.

АБА лигаш је до краја одржавао високу предност и рутински стигао до победе и пласмана у полуфинале, где га у суботу од 17.00 часова чека бољи из дуела Црвена звезда – Борац.

#   Ниш   кошарка   Куп Радивој Кораћ   Металац КК Ваљево   ФМП КК   Црвена Звезда