Куп Радивоја Кораћа: Звезда после продужетка до победе

Кошаркаши Црвене Звезде кренули у одбрану купа.

Фото Милица Гвозден TimeOut

Прва степеница била је добро расположена екипа Борца из Чачка.

После 1. четвртине резултат је 15:14.

И у другој четвртини је виђена равноправна борба, па су кошаркаши Борца имали вођство у једном тренутку.

Проблем за Борац су и 3 ране личне грешке МВП играча прошлог кола 1. коаркашке лиге, Марка Мариновића. Црвена Звезда је тада успела да направи благу предност, захваљујучи Дангубићу, Олићу и Бјелици, али је Ђоковић спречио већу предност тројком у последњим секундама 2. четвртине (21:16).

На полувреме се отишло резултатом 36:30.

Трећа четвртина је припала Борцу (12:16), па је Звезда завршила овај период игре са само 2 поена предности 48:46.

Почетак последње четвртине донео је пуно узбуђења, јер је Борац показао да се не шали и дошао до предности 51:55, коју је одржавао, делимично повећавао (58:65, 60:68).

Изгледало је да Звезда нема решења у нападу, али захављујући грешкама Борца на минут пред крај резултат је гласио 67:68.

Артијерија се распуцала са обе стране, виђене су 3 брзе тројке.

Дангубић је освојио лопту под кошем противника и изнудио фаул. Промашио је пво слободно бацање, погодио друго за неизвесност (71:71).

Давидовац прави личну грешку и шаље Прњу на линију слободних бацања, који промашује оба.

ПРОДУЖЕТАК!

Борац је конкретније ушао у продужетак, али је Црвена Звезда убрзо дошла до прве предности, и тројком повећала на 78:73. Илија Ђоковић није дозволио да се Звезда превише одвоји 82:79.

Последњи минут припао је евролигашу, резултат је на крају био 85:79.

TimeOut

#   Ниш   кошарка   Куп Радивој Кораћ   Црвена Звезда КК   Борац КК   Црвена Звезда   Time Out портал