Динамик "имао" Звезду до последњег минута
Ниш 15.02.2019.
У другој утакмици другог дана Купа у Нишу састали су се Црвена Звезда и Динамик из Београда.
Екипа са Дроћола је поштено намучила фаворизовану Звезду, али су даље прошли црвено бели са Калемегдана.

Куп Радивоје Кораћ се већ традиционално одржава у Нишу, дужи низ година. Наш портал ће извештавати о догађајима на терену из минута у минут.
Црвена Звезда важи за фаворита на овој утакмици, а по многима је фаворит за освајање Купа. Међутим, предвођени искуством из прошле године, када су једва савладали Борац у првој утакмици.

Динамик је чврсто почео, а брзим акцијама и кошевима Милоша Глишића, лако стигао до првог вођства (5:11). Осокољена екипа Динамика наставила је у истом ритму, док је Звазда имала проблема са реализацијом. Прву четвртину су Дорћолци завршили у своју користи 13:19.

Држао је Динамик предност, али је Звезда лагано смањивала заостатак. Цирбес који је слабо ушао у меч и кога је добро затворио Милош Глишић је кошевима са линије слободних бацања смањио на 2 поена минуса (23:25). Шутевима за три поена Дорћолци су повећали предност (23:31). Звезда је била непрепознатљива у том периду, није ишао ни шут са линије пенала. Са друге стране доминирао је Глишић са већ 13 поена (24:36). У последњем минуту распуцали су се на обе стране, виђено је пар тројки, али је Динамик отишао на одмор са значајном предношћу 30:39 (17:20).

Након затишја у првом минуту наставка, уследила је серија тројки (Глишић, Симанић 36:42), у којој је била успешнија Звезда, па је Тренер Ђокић застражио тајм аут. Била је борбена Звезда у том периоду, али је на сваки потез одговор имао Милош Глишић шутевима испод обруча или за три поена (38:51). До краја четвртине виђена је расположена игра, посебно шутерски, црвено бели су се приближавали резултатски, али су млади играчи Динамика имали добр одговор (48:58).

Звезда је наставила и у четвртој четвртини да сустиже предност Динамика, "полако, али сигурно". Стигли су на 2 поена заостатка, али је дошло до затишја што су искористили Дорћолци (58:63). Коначно је стигла Звезда до изједнаења 3 минута пре краја (63:63) и до првог вођства на 1.30 (67:65).
Није имала Звезда мирну завршницу, већ се играло на резултатску клацкалицу., коју је изазвао Кутлешић својом првом тројком из седам покушаја. Беслаћ је направио неспортски фаул над Огњеном Добрићем, који је искористио оба бацања. То је и била прекретница, Звезда је успела да одради посао до краја и прошла даље резултатом 75:70 (27:12).
Текст настао у сарадњи портала Јужна Србија Инфо и специјализованог кошаркашког портала TimeOut.
#
Ниш
кошарка
Јужна Србија Инфо
Кошаркашки савез Србије
Куп Радивој Кораћ
Црвена Звезда КК
Црвена Звезда
Динамик КК
@juznasrbija @KSSrbije @kkcrvenazvezda
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Кућни притвор одборнику и његовом сину
- Нишки полумаратон окупља више од 1.700 тркача
- Бора Здравковић
- Три бране за виши водостај Нишаве
- Доживи Ниш – Experience Niš
- Без воде делови Ниша и околних села
- Временска прогноза
- Квар на водоводној мрежи на Палилули
- Камате за неуспеле пројекте
- Разбијена група кријумчара
- Дан жалости у Нишу
- Више кварова на водоводној мрежи
- Израда споменика краљу Милану
- Вуковци на екскурзији
- Вучевић на скупу напредњака у Трупалу
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Зашто грађани Србије плаћају скупље стамбене кредите од суседа у ЕУ?
- Министар културе потписао уговор за обнову храма у Горњем Адровцу
- Панорамске вожње туристичким аутобусом и овог лета у Нишу
- ХАОС НА СКУПУ ОПОЗИЦИЈЕ: Пљуштале увреде на рачун новинара, јединства ни на видику
- Министарство културе - нови уговори и више од 9,7 милиона за археолошкo налазиштe „Медијана“
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Топлички округ спреман за зиму
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Топлички округ спреман за зиму











