Борац након Ниша путује на мегдан Алексинчанима
Алексинац 17.02.2020. Алексинац.Нет
Екипе Напретка ЈКП и чачанског Борца састаће се сутра у Алексинцу у оквиру 21. кола Кошаркашке лиге Србије.
Алексинчани се налазе у средишњем делу табеле и у добром амбијенту дочекују фаворизованог противника.

Утакмица између поменутих екипа, која је крајем новембра одиграна у Чачку, била је можда и најузбудљивија која је до тог момента одиграна у Хали крај Мораве. Алексиначки тим је парирао Чачанима, у трећем периоду долазио до вођства, а пред улазак у одлучујућу четвртину – нерешено (68:68). Средином последње деонице, домаћи тим успео је да сломи отпор противника и дође до победе.
Напредак је чврсто позициониран на осмој позицији, са три победе више у односу на Вршац и Металац. Ипак, изабраницима Небојше Раичевића не би требало да мањка мотива, с обзиром да ће пред својом бројном публиком угостити чачанског великана.
Ђорђе Мићић: Напредак је пријатно изненађење у КЛС – у, али ми желимо да се вратимо на победнички колосек
Након Купа Радивоја Кораћа и четвртфиналне утакмице против Партизана, у којој је Борац пружио више него достојан отпор, екипа из града на Морави окреће се КЛС обавезама. Пред изабраницима Марка Мариновића је гостовање у Алексинцу.

Екипа из Чачка је током већег дела сезоне имала убедљиву предност у односу на најближе пратиоце. Међутим, изабраници Марка Мариновића су у потпуности потрошили стечени кредит, јер су изгубили своје мечеве од Вршца, Тамиша и у прошлом колу од Златибора.
Због прошлонедељног пораза Чачана на домаћем паркету од стране Златибора расте важност наредног сусрета са Напретком, али и сваког који следи. Наиме, у овом моменту Борац и ужичка Слобода су поравнати на врху табеле КЛС такмичења, са скором од 17 победа, уз свега три пораза.
Члан стручног штаба у Борцу Ђорђе Мићић вратио се на недавно окончани меч против Партизана, за који тврди да је био добро одигран.
- Утакмицу Купа Радивоја Кораћа против Партизана одиграли смо врло добро, што је публика имала прилику да види. Додуше, то нам је и била намера. Желели смо да осетимо колика је разлика у овом моменту између нас и водеће екипе АБА 1 лиге. Добро је познато да тежимо елитном регионалном такмичењу, тако да нам је овај дуел веома користио. Што се тиче саме утакмице, не бих превише ширио причу, све је већ виђено и речено. Све у свему, понели смо позитивне утиске из Ниша, рекао је Мићић.
Међутим, превише времена за одмор и сумирање утисака нема, јер следи окршај са Напретком, екипом која је показала завидан ниво кошаркашког знања.
- Враћамо се КЛС обавезама, а овог пута идемо у госте Напретку, врло квалитетној екипи. У свом тиму има неколико искусних кошаркаша који годинама играју ово такмичење, а захваљујући њима су се добро показали у досадашњем делу сезоне. Својим играма и победама дошли су до тога да их сви сматрају пријатним изненађењем. Заслужено се налазе на тренутној позицији , мишљење је Мићића.
- Пред нама је тешка утакмица, како због незгодног противника, тако и због домаће публике, која ће, нема сумње, испунити халу до последњег места. Додуше, у таквој атмосфери је лепо играти. Без обзира на изазов, наша жеља је да одиграмо најбоље што можемо, па да се вратимо на победнички колосек, завршио је Ђорђе Мићић.
Утакмица између Напретка и Борца одиграће се у Спортској хали у Алексинцу, а почетак је заказан за 18 часова.
Извор: Алексинац.Нет, Марко Радић, Никола Миновић / Кабларнет
#
Алексинац
кошарка
Напредак КК
Борац КК
@KKNapredakAl @KKBoracCacak
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Са свечане седнице: Ниш као престоница Србије
- Минус враћа топле радијаторе и током ноћи
- Дан ослобођења Ниша од Турака
- Пронађено беживотно тело мушкарца у кући
- Средства Филмских сусрета за лечење деце
- Зимско породично дружење у Нишкој Бањи
- Возач ударио пешака и побегао, не иде у притвор
- Пешаче да се не заборави Албанска голгота
- Пријављивање за пливање за Богојављенски крст
- Уручење награда „11. јануар“ у недељу
- Ана Штајдохар у парку Светог Саве за "Српску"
- Свети Стефан Првомученик
- Измене на појединим приградским линијама
- Тридесет година гласа и вере
Најновији огласи
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Проневера цигарета вредних око два милиона евра: Међу ухапшенима Нишлија и Прокупчанин
- Напад у Нишу: Један мушкарац тешко повређен, двојица приведена
- Божићни турнир у шаху окупља младе таленте у Нишу
- Огњену Петковићу и Зорану Трајковићу по годину дана затвора, суд није утврдио ко је нанео смртоносни ударац
- Керковић - Митић: Српско-руски хуманитарни центар у Нишу не сме бити жртва политичких притисака
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!










