Десетковани Партизан пружио достојанствен отпор, Жућкова левица ипак у Звездиним витринама
19.02.2017. Јужна Србија Инфо, Бета
Вечерас је у нишкој хали Чаир завршен Куп Радивоја Кораћа.
КК Црвена звезда је победом над Партизаном освојила Жућкову левицу.

Кошаркаши Црвене звезде освојили су Куп Радивоја Кораћа, пошто су вечерас у Нишу победили Партизан са 74:64 (23:23, 13:11, 16:13, 22:17), у финалу завршног турнира.
Меч је био уједначен до краја треће и почетка четврте четвтине, када је Марко Гудурић серијом поена донео Звезди двоцифрену предност, коју је његов тим задржао до краја меча. Гудурић и Марко Симоновић постигли су по 18 поена за Звезду, док је Дион Томпсон додао 15, а Лука Митровић 12. Најефикаснији у Партизану били су Адин Врабац са 12 и Стефан Бирчевић са 11 поена.
Партизан је играо ослабљен, јер због болести нису играли Вилијам Хечер, Вања Маринковић и Милош Копривица, а тренер Александар Џикић такође није водио екипу због болести. У његовом одсуству тим је предводио помоћни тренер Ненад Чанак. Звезда такође није била комплетна, пошто нису играли повређени Нејт Волтерс и Немања Дангубић.
Звезда је повела на почетку са 8:2, а онда и са 12:6, предвођен Луком Митровићем и Марком Гудурићем. Патризан је тада одговорио серијом од 10:0 и повео са 12:6, пошто у тој серији није промашио ниједан шут. Тренер црвено-белих Дејан Радоњић затражио је тада тајм-аут, а његов тим је зауставио налет црно-белих.Партизан је после коша Новице Величковића стекао пет поена предности, 21:16, али је Звезда до краја деонице изједначила на 23:23.
Партизан је у другој четвртини одржавао предност, а Звезда није успевала да постигне кош из игре, али се тада разиграо Марко Симоновић, који је у тој деоници постигао 11 од укупно 13 поена свог тима. Шут црно-белих тада је стао, а после неколико грешака Симоновић је погодио тројку о таблу за ново вођство Звезде, 36:34, колико је било и на полувремену.
Велика борба се водила на почетку другог полувремена. Играло се кош за кош, али су и оба тима грешила. Екипе су се смењивале у вођству, а меч је одлучен крајем треће и почетком четврте четвртине. Марко Гудурић је погодио слободно бацање, а одмах после тога и тројку уз звук сирене за вођство од 52:47.
Симоновић је на почетку последње четвртине постигао још једну тројку, а онда је Дион Томпсон постигао кош, тако да је Звезда после два минута игре у последњој деоници повела са 10 разлике, 57:47. Црвено-бели су после тога имали и 13 поена разлике. Партизан је покушавао да приђе, али је искуснији тим Звезде мирно сачувао предност и на крају славио.
Меч је одигран у тешким условима, под густим димом због бакљи. Између треће и четврте четвртине дошло је до прекида јер је једна бакља са трибина погодила човека у првом реду, коме је због тога указана хитна лекарска помоћ.
#
Ненад Чанак
Партизан КК
Куп Радивој Кораћ
Црвена Звезда КК
Александар Џикић
Чаир СЦ
Дејан Радоњић
Вилијам Хечер
Стефан Бирчевић
Вања Маринковић
Лука Митровић
@PartizanBC @kkcrvenazvezda
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Лазаревић: Пацијенти су на првом месту
- Временска прогноза
- Ниш добија нове летове за Беч и Малту
- Упозорење Сектора за ванредне ситуације
- Братству манастира Хиландар поклонио 235 књига
- Четири саобраћајне незгоде
- Павловић жестоко осудио претње Мићину
- На Прешеву се чека дуже од сат времена
- Наиссус отклања кварове
- Јефтинији лекови за три милиона грађана
- Нови ГУП Ниша пред Комисијом
- Лекари УКЦ Ниш у Суповцу
- Име Светог Пантелејмона велика обавеза
- Свети Пантелејмон
- Митрополит Арсеније у Каламарији
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Не граде само терени, већ будућност нишког спорта – Железничар Југ и КК Ниш најбољи доказ
- Миле Ристовић: Данас нема ничег јаднијег него бити Ћаци.
- „Нисам мађионичар, али желим да вас лепо изненадим“ – Павловић обишао три нишка села
- Лесковац; Из буџета града исплаћено 10.986.645 динара
- Код Главне аутобуске станице у Нишу комунална милицајка спречила превару странца од стране нелегалних мењача новца
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Дан примирја у Првом светском рату
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -












