Једноставније до Пролом и Луковске бање: Коначно почиње уређење туристичке сигнализације куршумлијског краја
Куршумлија 16.02.2019. Јужна Србија Инфо
Министарство туризма Републике Србије доделило је Туристичкој организацији општине Куршумлија седам милиона динара за реализацију пројекта израде и постављања саобраћајно-туристичке сигнализације.

Пројекат обухвата, постављање туристичке сигнализације на државним и регионалним путевима чиме се стварају одлични услови за кружна туристичка путовања до туристичких атракција општине Куршумлија из правца Бугарске, Македоније, из правца севера Србије и из правца запада преко Копаоника, рекла је Јасмина Савић, директор Туристичке организације општине Куршумлија.
У циљу даљег унапређивања туристичке понуде Куршумлије, пре свега бањског и културног туризма, као и делова две туристичке регије/дестинације којима припада наша општина (Туристичка регија Копаоник и Туристичка регија Радан-планине) неопходно је урадити нова техничка решења туристичке саобраћајне сигнализације у циљу усмеравања возила са главних саобраћајница до значајних туристичких места на подручју општине Куршумлија, коришћењем табли са натписом и ознаком правца кретања ка одређеној туристичкој дестинацији, на ауто-путу и другим главним саобраћајницима.
Локације на којима ће бити постављена туристичка сигнализација: раскрснице од аутопута петља Појате,Ћићевац, Брус, Брзеће, Куршумлија-Трећак, Мерћез, Куршумлија, Кастрат, РудареЗебице-Ђавоља Варош-Ђаке-Гајтан-Иван Кула, Мердаре, Куршумлијска Бања, Белољин, Блаце, Прокупље, аутопут петља Мерошина.
Реализација овог пројекта предвиђена је у периоду од марта до јуна месеца ове године, а за следећу годину у припреми је пројекат за наставак постављања детаљне саобраћајно – туристичке сигнализације на самој територији општине Куршумлија и до свих локација од значаја за туристе.
#
Куршумлија
Луковска Бања
Пролом Бања
саобраћај
Ђавоља Варош
Куршумлијска Бања
Копаоник
Ћићевац
саобраћајна сигнализација
Туристичка организација Куршумлије
Јасмина Савић
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Пљескавица из руке није успела
- Школа из Чајетине најбоља на Роштиљијади
- Суканијада у Медошевцу
- Четири премијере
- Наставник је препознао таленат
- Кад породична комедија постане права авантура
- „Моја Козара, мој народ, мој језик“
- „Радоје Домановић“ слави 125 година
- Временска прогноза
- Викенд радови на водоводној мрежи
- Ликовна колонија Сићево
- Културно лето 4. и 5. септембра
- Ван Дам и Митровић посетили децу у болници
- Малолетник осумњичен за дрогу и муницију
- Лекари у Сечаници открили озбиљне проблеме
Најновији огласи
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Пожар код Бованског језера захватио викенд-насеље, изгореле три викендице
- Павловић: Већа подршка Ниша за оне који желе да покрену сопствени посао
- Лесковац: Први Меморијални дечји хуманитарни турнир у малом фудбалу посвећен Радошу Церовићу, хероју са Кошара
- Четири нове ауточистилице за чистије улице и лепши Ниш
- Џенан Лончаревић 11. септембра на нишкој Летњој позорници
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Дан примирја у Првом светском рату
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -












