Нишке демократе траже да се врати старосна граница за одлазак у пензију
Ниш 03.01.2020. Јужна Србија Инфо
"Демократска странка стоји на страни народа и пита представнике власти по ком моделу од 1. јануара 2020. године се продужава радни век за жене на 63 године. По “швајцарском“, као за повећање пензија, или“француском“, питају нишке демократе.

Саопштење преносимо у целости.
Навршава се осма година власти Српске напредне странке и треба да сагледамо резултате. Истине ради када су напредњаци дошли на власт 2012-те године, још су одзвањала обећања о повећању плата и пензија, запошљавању, бољем стандарду, бољем здравству, искорењавању мита и корупције и смањењу криминалитета. Одмах након преузимања власти, на челу са тада премијером а данас председником Александром Вучићем су усвојили Закон о раду по коме су радницима одузели сва права а газдама дали апсолутну моћ, да одређују плате, да отпуштају, да сами организују радно време и да ником не одговарају. Тако је почело. Даље су смањене плате и пензије, уведени су бележници, регрутовани извршитељи и енормно увећани порези"- рекао је Миодраг Станковић одборник и председник Градског одбора ДС Ниш.
"У Нишу је ситуација још очигледнија. Већином гласова Српске напредне странке и Социјалистичке партије Србије аеродром Константин Велики је поклоњен на управљање Влади Србије а и приходи од ове ваздушне луке такође су преусмерене за Београд, на част одборницима који су гласали.
Имамо смањен број лица на евиденцији за запошљавање јер свакодневно један број људи одлази на рад преко границе са картом у једном смеру. Такође, власт је изменила методологију вођења евиденције запослених и незапослених лица. Довољно је да имате 2 радна дана у месецу, и ви сте за државу Србије запослено лице.
Константно је смањење не само људи него и села на југу Србије. Плате су упола мање него на северу земље, безбедност свих грађана је угрожена, на жалост имамо пример човека из Малче, повратника силоватеља, кога јури велики број полицајаца, војника, припадника тајне службе и грађана 15 дана. Директор полиције и министар Стефановић су још пре недељу дана рекли да је бегунац лоциран и ... потера још траје. Пазите за једним човеком- истакао је Станковић.
"Од почетка ове 2020. године наше жене имају нови услов за одлазак у пензију, морају да напуне 63 године живота. У Француској је полиција употребила сузавац 02.01.2020. год. како би растерала демонстранте, који су протествовали због плана владе председника Емануела Макрона да старосну границу за одлазак у пензију повећа са 62 на 64 године.
Тако драги грађани Србије, срећна Вам Нова 2020. година, јер требаће нам много среће, слоге и упорности да политички победимо Александра Вучића и Српску напредну странку, а напредној власти поручујемо да врати старосну границу људи за одлазак у пензију или ћемо да предложимо грађанима предлог реформи по“француском“моделу, да обучемо српске прслуке и сви изађемо на улице!" - закључио је Станковић.
#
Ниш
ДС
полиција
пензије
Миодраг Станковић
аеродром Константин Велики
@demokrate @Mikica_S @NisAirport
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Кућни притвор одборнику и његовом сину
- Нишки полумаратон окупља више од 1.700 тркача
- Бора Здравковић
- Три бране за виши водостај Нишаве
- Доживи Ниш – Experience Niš
- Без воде делови Ниша и околних села
- Временска прогноза
- Квар на водоводној мрежи на Палилули
- Камате за неуспеле пројекте
- Разбијена група кријумчара
- Дан жалости у Нишу
- Више кварова на водоводној мрежи
- Израда споменика краљу Милану
- Вуковци на екскурзији
- Вучевић на скупу напредњака у Трупалу
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Зашто грађани Србије плаћају скупље стамбене кредите од суседа у ЕУ?
- Министар културе потписао уговор за обнову храма у Горњем Адровцу
- Панорамске вожње туристичким аутобусом и овог лета у Нишу
- ХАОС НА СКУПУ ОПОЗИЦИЈЕ: Пљуштале увреде на рачун новинара, јединства ни на видику
- Министарство културе - нови уговори и више од 9,7 милиона за археолошкo налазиштe „Медијана“
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Топлички округ спреман за зиму
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Топлички округ спреман за зиму












