Реформисти не желе алексинчане, али желе шкриљце
Председник Реформистичке странке Александар Вишњић успротивио се данас давању концесије или продаје налазишта уљних шкриљаца у Алексинцу, истакваши да уместо тога држава треба да почне експлоатацију тог богатства.

Иако је реформистичка странка из Ниша недавно предала своју листу за парламентарне изборе на којој нема ни једног кандидата из Алексинца, иако је комплетна листа (осим пар изузетака) састављена од кандидата са територије југа србије, то их није омело да у склопу предзборне кампање додирну и највећу дилему алексинчана у последњих пар месеци - експлоатацију уљних шкриљаца.
Наиме, председник реформиста Александар Вишњић сматра да држава, у сарадњи са локалном самоуправом и уз примену најновијих научних достигнућа, треба да почне са експлоатацијом налазишта уљних шкриљаца.
"Ми реформисти хоћемо да држава, уз примену најновијих технологија и најсавременијих еколошких стандарда, што пре направи кооперацију са локалном управом и почне да експлоатише уљне шкриљце које имамо у овом крају", рекао је он.
Према његовим речима, на тај начин Србија врло брзо може да постане јако богата земља, "а овај крај да буде пун јако богатих људи".
Вишњић је истакао да реформисти не желе "да се то даје на неку концесију и да се то продаје", додавши да "не може да се продаје нешто што је наше и да се то распискући".
Ми, рекао је Вишњић, умемо сами да се старамо о нашој имовини, а политичари нека продају оно што су им родитељи оставили, уместо што продају туђе.
То је део реформизма који ми нудимо, рекао је Вишњић.
#
Реформистичка странка
Александар Вишњић
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Светосавска академија у Дому војске
- Заплењен кокаин и новац
- Јовањдан
- Часни крст у рукама младости
- Андрија први до Часног крста
- Цистерне ЈКП „Наиссус“ за поделу Свете воде
- Забрањен приступ истини о напуштеним псима
- Богојављeње
- ЈКП „Наиссус“ честита Нишлијама празнике
- Крштење Исуса Христоса у реци Јордан
- Више новца за културу у Нишу
- Пливање за Часни крст на Кутинској реци
- Скуп „Не пристајемо, не ћутимо“
- Зимски ред вожње од понедељка
Најновији огласи
- Veze,brak,druženje
- Dve ženke francuskog buldoga
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Тридесет година гласа и вере: Орден Светог Романа Ђунишког Дечје–омладинском хору „Бранко“ на Божићном концерту
- Уручење награда „11. јануар“ у недељу на свечаној седници Скупштине града Ниша
- Зимска служба: Улице и путеви у Нишу проходни
- Концерт „Млади на сцени“ поводом најрадоснијег празника Божића
- Младић ухапшен: Тукао и претио, није дао човеку да изађе из стана
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











