Симоновић и још пет одборника напустили ДС у Нишу
Демократску странку у Нишу напустило је данас шест одборника у Скупштини града, међу којима бивши нишки градоначелник Милош Симоновић, "због дубоког неслагања са политиком руководства ДС", саопштено је новинарима у локалном парламенту.

Они су Танјугу рекли да ће на будућим парламентарним изборима подржавати Бориса Тадића и да ће "свој политички ангажман ставити у функцију рада у одборничкој групи Скупштине града заступајући основна демократска начела и принципе у интересу грађана".
Странку су напустили ранији нишки градоначелник и члан Председништа ДС Милош Симоновић, као и бивши функционери ДС Горан Кривачевић, Драгана Стојановић Крстић, Бобан Михајловић, Соња Станојевић и Јелена Филиповић.
ДС је на последњим локалним изборима на којима је наступала под називом "Избор за бољи живот - Борис Тадић" освојила 15 мандата, а странку су су већ напустила четири одборника и формирала посебну одборничку групу и покрет Коалиција за Ниш.
Пошто је странку напустило још шест одборника, ДС остаје у локалном парламенту са пет одборника, али постоји бојазан да би тај број могао да буде и мањи и да се неко још прикључи групи од шест одборника који ће подржавати Тадића.
Нова иступања из странке, како је речено, биће и на нивоу градских општина, што ће бити обелодањено наредних дана, наводе они који су напустили ДС.
У Градском одбору ДС Танјугу је речено да ће иступање шест одборника из те странке коментарисати када буду знали више појединости о том чину.
Раније данас је ту странку напустио и заменик председника посланичке групе ДС Јанко Веселиновић из како је навео, више разлога, а први је да ново руководство није уважавало примедбе чланства, општинских и градских одбора о неопходности промена у странци.
#
ДС
Милош Симоновић
Горан Кривачевић
Драгана Стојановић Крстић
Бобан Михајловић
Соња Станојевић
Јелена Филиповић
Борис Тадић
Коалиција за Ниш
Јанко Веселиновић
@demokrate
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Аранђеловдан
- Временска прогноза
- Додељена Награда „Стеван Сремац“ Марку Стојкићу
- Евакуисано девет особа
- Милан Џигумовић нови помоћник градоначелника
- Најава храмовне славе Мале Саборне цркве у Нишу
- Пет година од упокојења Патријарха Иринеја
- Страдао пешак
- Излила се Јужна Морава
- Преминуо Бранислав Ивковић
- Злостављање вршњака у Нишу
- Јубиларни, 60. Сајам књига
- Ухваћени кријумчари људи
- Санација дела зграде најстаријих нишких гимназија
- Боља повезаност школа, родитеља и самоуправе
Најновији огласи
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Преминуо Бранислав Ивковић
- Свети Димитрије - Митровдан
- Факултет српских студија важан корак ка јачању националног идентитета
- Проблем паса луталица у Нишу ескалира: Одштете премашују 60 милиона, грађани изгубили поверење, а кључне полуге управљања и даље у рукама Михајловића
- Град Ниш планира откуп војног комплекса „Црвена звезда”
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- 500 спинова + 5.000 динара за почетак авантуре – то може само Меридиан
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











