Бољи дани за компанију "Тигар"
Пирот 27.06.2015. РТС, Јужна Србија Инфо
Решењем Привредног суда у Нишу, унапред припремљени план реорганизације за компанију "Тигар" из Пирота, постао је правоснажан.
То је била и кључна одлука за решавање нагомиланих дугова из претходног периода.

Последње две године упошљеност капацитета је преко 70 одсто, већи део производње се извози, а плате и доприноси се измирују редовно.
Две и по године компанија "Тигар" водила је битку да оствари репрограм дугова и да кроз план реорганизације започне консолидацију. У првих шест месеци ове године, 80 одсто тигрове производње је извезено.
"Тигар" је успео да без кредита, из сопствених средстава почне са враћањем дугова. Позитиван сигнал је и што се појавио купац тигрових акција, који је са 12,5 одсто акција, после државе највећи акционар у Тигру.
"Плаћамо порезе, преко пола милијарди динара смо платили порезе који нису плаћани претходно кад су узимани кредити. Значи, то мора да се зна, да су вероватно и пореска и сви надлежни органи ћутали и пустали, а сада су се сетили да треба да платимо", каже генерални директор Тигра а.д. Небојша Ђенадић.
Проблем је тренутно у погону Техничке гуме, који само делимично ради, а углавном је прозводила за руднике и војску. Војни програм обуће се прозводи за Финску, Шведску и Естонску армију, али на домаћем тржишту је тешко продати ове производе.
"Мислим да оно што је значајно и врло битно да држава мора да има своју одговорност овде. Није поента само да држава даје субвенције, да даје новац, у питању је да неки производи могу бити купљени из ових фабрика. Ја сам убеђен да би Тигар могао тако релативно брзо да достигне један много виши ниво од овога који сада има", каже председник Самосталног синдиката Србије Љубисав Орбовић.
У компанији "Тигар" тренутно ради 1.600 радника, зараде се исплаћују редовно, а у току је и освајање нових програма за војну индустрију, пре свега производња војних шатора.
#
Пирот
Тигар АД Пирот
Небојша Ђенадић
економија
опоравак
реорганизација
Љубисав Орбовић
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Са свечане седнице: Ниш као престоница Србије
- Минус враћа топле радијаторе и током ноћи
- Дан ослобођења Ниша од Турака
- Пронађено беживотно тело мушкарца у кући
- Средства Филмских сусрета за лечење деце
- Зимско породично дружење у Нишкој Бањи
- Возач ударио пешака и побегао, не иде у притвор
- Пешаче да се не заборави Албанска голгота
- Пријављивање за пливање за Богојављенски крст
- Уручење награда „11. јануар“ у недељу
- Ана Штајдохар у парку Светог Саве за "Српску"
- Свети Стефан Првомученик
- Измене на појединим приградским линијама
- Тридесет година гласа и вере
Најновији огласи
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Проневера цигарета вредних око два милиона евра: Међу ухапшенима Нишлија и Прокупчанин
- Напад у Нишу: Један мушкарац тешко повређен, двојица приведена
- Божићни турнир у шаху окупља младе таленте у Нишу
- Огњену Петковићу и Зорану Трајковићу по годину дана затвора, суд није утврдио ко је нанео смртоносни ударац
- Тридесет година гласа и вере: Орден Светог Романа Ђунишког Дечје–омладинском хору „Бранко“ на Божићном концерту
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











