Саветовање економиста на Форуму напредних технологија
Ниш 07.11.2018. Јужна Србија Инфо
У оквиру Форума напредних технологија, данас је у Официрском дому одржано традиционално Саветовање економиста у организацији Друштва економиста Ниша.

И овогодишњи скуп окупио је водеће домаће стручњаке из економских наука, представнике привреде, коморе, локалне самоуправе, а тема панел дискусије било је управо место напредних технологија у функцији економског развоја.
Председник Друштва економиста Србије Александар Влаховић истакао је да је улога и важност модерних технологија у данашњој светској привреди немерљива, и да се и ми морамо руководити тим примером.
”Иако ми Белорусију доживљавамо другачије, чињеница је да готово 30 БДП та земља остварује кроз ИТ сектор, а да не помињемо Ирску и многе друге развијене, западне земље. То треба да буде и наш циљ, да кроз стварање законског, пословног и сваког другог амбијента помогнемо развој компанија које се базрају на напредним технологијама, и покушамо да што пре достигнемо да њихово учешће буде бар 20 одсто од нашег друштвеног производа”, рекао је Влаховић.
Градоначелник Дарко Булатовић је поновио да Ниш тежи да буде центар напредних технологија, не само у земљи него и у читавом региону.
”Образовање, привреда и напредне технологије представљају партнерство за будућност Ниша! Управо у њима лежи снага и најјачи капацитет овога града! Јединство ова три сегмента крунисаћемо изградњом Научно-технолошког парка – највећом и најмоћнијом инвестицијом у знање, у науку и младе људе града Ниша али и читавог региона! Камен-темељац овом модерном гиганту знања и научно-истраживачког рада званично ћемо поставити 21. новембра у присуству председника државе и председнице Владе Републике Србије. Колико је ово значајан догађај за град Ниш али и читаву државу јасно показује чињеница да ће свечаном отварању присуствовати и највише државно руководство”, рекао је Булатовић.
”Ми смо поносни на то да је наш нишлија Никола Божиновић међу светским играчима у ИТ индустрије, али желимо да створимо услове да неки нови Божиновићи никада не оду из нашег града из наше земље, него да остану и стварају овде, и то је улога државе и града, да створимо стмосферу и амбијент, који ће омогућити, не само да се стварају такви појединци, такве компаније, него и да се наше друштво, држава и град развијају”, поручио је Градоначелник Ниша.
Председник Друштва економиста Ниша проф. Др Бобан Стојановић је рекао да је и циљ данашњег окупљања управо да се укаже на уочене проблеме и недостатке, и предложе решења, како би напредне технологије заиста и постале један од главних покретаче привреде Ниша и Србије у будућности.
#
Ниш
Дарко Булатовић
Александар Влаховић
Бобан Стојановић
Форум напредних технологија
ИТ сектор
@DarkoBulatovic_
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Додељена Награда „Стеван Сремац“ Марку Стојкићу
- Евакуисано девет особа
- Милан Џигумовић нови помоћник градоначелника
- Најава храмовне славе Мале Саборне цркве у Нишу
- Пет година од упокојења Патријарха Иринеја
- Страдао пешак
- Временска прогноза
- Излила се Јужна Морава
- Преминуо Бранислав Ивковић
- Злостављање вршњака у Нишу
- Јубиларни, 60. Сајам књига
- Ухваћени кријумчари људи
- Санација дела зграде најстаријих нишких гимназија
- Боља повезаност школа, родитеља и самоуправе
- Напад на возило функционера у Владичином Хану
Најновији огласи
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Преминуо Бранислав Ивковић
- Свети Димитрије - Митровдан
- Факултет српских студија важан корак ка јачању националног идентитета
- Проблем паса луталица у Нишу ескалира: Одштете премашују 60 милиона, грађани изгубили поверење, а кључне полуге управљања и даље у рукама Михајловића
- Град Ниш планира откуп војног комплекса „Црвена звезда”
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- 500 спинова + 5.000 динара за почетак авантуре – то може само Меридиан
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











